BlackBerry PlayBook z obsługą SAP CRM

Piotr Barycki
22.11.2010

Firmy Research In Motion i SAP oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie współpracy nad wdrożeniem obsługi rozwiązania CRM (Customer Relationship Management) na zarządzającą pierwszym tabletem w historii kanadyjskiej korporacji, platformę BlackBerry Tablet OS.

Według oficjalnych deklaracji, CRM dla PlayBooka jest jedynie początkiem współpracy, która może w dużym stopniu zrewolucjonizować rynek. Użytkowcy tych rozwiązań nie chcą być na stałe przywiązani do swoich biurek i komputerów, a możliwość korzystania z produktów SAP „w ruchu” wyraźnie ułatwi pracę i zwiększy ich wydajność. W przyszłości zapowiadana jest również obsługa m.in. ERP (Enterprise Resource Planning).

Na chwilę obecną potwierdzone zostało jedynie wsparcie dla platformy BlackBerry Tablet OS, jednak w udzielonych wywiadach, wspomina się bardzo często o „urządzeniach BlackBerry”, tak więc istnieje szansa dla starszych wersji systemu operacyjnego BlackBerry. Warto pamiętać, że w przyszłości kolejne terminale BlackBerry również będą wyposażone w system przygotowywany przez QNX.

Jeśli nie wiecie czym jest SAP CRM, może Wam się przydać fragment opisu z oficjalnej strony producenta:

Rozwiązanie SAP CRM jest zintegrowanym narzędziem wspierającym całość procesów biznesowych związanych z szeroko pojętą obsługą klienta. Dzięki SAP CRM, firmy wszystkich branż mogą w sposób kompleksowy planować, realizować i analizować skuteczność wszelkich realizowanych przez siebie działań marketingowych i sprzedażowych.

Najnowsza wersja tego rozwiązania – SAP CRM 2007 – posiada nowy, w pełni personalizowany i intuicyjny interfejs użytkownika, oparty na technologii WWW. Dzięki niemu, możliwe jest elastyczne dostosowanie zakresu prezentowanych informacji do indywidualnych potrzeb użytkownika, a otwarta technologia (XML, Webservices) umożliwia łatwą integrację systemu z aplikacjami firm trzecich.

Więcej informacji

 

[via]

  • http://www.facebook.com/karol.koropczuk Karol Koropczuk

    Wow. Ciekaw jestem jak będzie chodzić SAP na tym tablecie. Szczerze, to nie wyobrażam sobie tego.