Kolejne potwierdzenie Bluetooth 4.0 w urządzeniach z BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
24.10.2012

Pomimo wcześniejszych plotek na temat modułu Bluetooth w urządzeniach RIM z BlackBerry 10, który dostępny miał być w nieco przestarzałej wersji 2.x, dziś oficjalnie potwierdzono, że co najmniej jeden model z nowej serii wyposażony zostanie w odmianę 4.0. Problem tylko w tym, że… nie wiadomo który.

Zgłoszone przez Research In Motion do certyfikacji i zatwierdzone urządzenie oznaczone zostało bowiem jedynie jako RFH121LW, w związku z czym nie możemy mieć żadnej pewności, czy jest to np. pierwszy smartfon z serii L, N czy może inne urządzenie, o którym jeszcze nie wiemy lub zakładaliśmy, że jego premiera będzie miała miejsce w późniejszym czasie. Jeśli jednak wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem i logiką, można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie BlackBerry o kodowej nazwie London/Laguna rozpocznie epokę „4.0” w portfolio RIM.

Wcześniej obsługę Bluetooth 4.0 w BlackBerry 10 potwierdziły m.in. dokumenty przeznaczone dla programistów, jednak oczywiście samo wsparcie systemowe nie oznacza, że takie rozwiazanie znalazłoby się w każdym urządzeniu. Pozostaje nam więc czekać do momentu premiery lub przynajmniej oficjalnej publikacji pełnej specyfikacji.

via: crackberry