BlackBerry Hub, Aktywne Ramki, Balance i nie tylko – krótki przegląd wideo BlackBerry 10

Piotr Barycki
12.12.2012

Dzieląc się wczoraj obserwacjami na temat na temat najnowszego demonstracyjnego wydania BlackBerry 10 obiecaliśmy dołączyć do naszego opisu również prezentację wideo, która byłaby w stanie dodatkowo zobrazować m.in. płynność systemu, czy animacje przy przejściach pomiędzy jego elementami. Obietnicy dotrzymujemy – powyżej znajduje się krótki zapis uwzględniający kilka najważniejszych elementów nowego systemu operacyjnego RIM.

Niestety z oczywistych powodów nie mogliśmy nagrać aplikacji, których Research In Motion nie chce jeszcze pokazać, ale które są już na urządzeniach testowych i na pewno pojawią się w wydaniu finalnym. Wśród takich niedostępnych dla nas programów znalazły się chociażby darmowe mapy z nawigacją, aplikacja do głosowego sterowania i zarządzania systemem oraz np. oprogramowanie do edycji filmów.

PS: Należy pamiętać, że ani system ani telefon (zwłaszcza) nie są prezentowane w swojej ostatecznej wersji! Do premiery pozostały jeszcze prawie dwa miesiące.

 • qba

  Wiadomo już czy mapy i nawigacja będą działać offline i jakie jest źródło danych do nich?

  Sterowanie głosowe będzie proste czy na poziomie Siri?
  Jakie języki ma obsługiwać?

  • http://www.bbnews.pl/ Piotr Barycki

   1) Nie wiem, TomTom
   2) Takie jak Siri, a właściwie nawet docelowo lepsze.

 • Edi

  Czy moze ktos z Was zna autora muzyki ktora leci w tle?

  • http://www.bbnews.pl/ Piotr Barycki

   A Simple Wish – Joi Veer

   Powinno się z automatu wyświetlać pod nagraniem, ale najwyraźniej YT uznał, że nalepiej będzie coś zepsuć :)

   • edi

    Wielkie dzieki..

   • edi

    Panie Piotrze, czy zna pan kogos kto moze sprawdzic moja gre na urzadzeniu bb10 dev alpha ? Probowalem znalezc na bbnews, ale nikt nie odpisal. Gierka jest juz przetestowana na symulatorze.

    • http://www.bbnews.pl/ Piotr Barycki

     Ja mogę sprawdzić dopiero po świętach, więc zachęcałbym do kontaktu z Łukaszem Dzierżakiem (ldzierzak@rim.com), który wprawdzie na razie urządzenia nie wypożyczy, ale powinien być w stanie pomóc :)

     • edi

      dziekuje slicznie.