BBM dla Androida i iOS już naprawdę blisko?

Piotr Barycki
22.08.2013
nnnn

Do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej dokładnej daty premiery komunikatora BlackBerry na inne platformy oprócz „tego lata”, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to miało miejsce naprawdę niedługo. Wskazuje na to chociażby nowa dedykowana podstrona producenta, zgodnie z którą… BBM dla iOS i Androida jest już dostępny.

Niestety odnośniki do pobrania programu nie prowadzą na razie do odpowiednich sklepów, ale opublikowana (być może nieco przedwcześnie) strona zdradza z czym będą mieli do czynienia w pierwszej wersji posiadacze smartfonów z Androidem czy iOS.

Wśród możliwości BBM dla innych platform odnajdziemy m.in. możliwość wysyłania wiadomości tekstowych, lokalizacji, zdjęć oraz wiadomości głosowych (choć bez możliwości prowadzenia standardowej rozmowy), zmiany statusu i zdjęcia profilowego, zakładania i dołączania się do grup BBM (z ograniczeniem do 30 osób) oraz zapraszania i bycia zapraszanym do rozmowy na podstawie naszego adresu email powiązanego z BBM, numeru lub wygenerowanego kodu QR.

Zgodnie z zapowiedziami, funkcje takie jak udostępnianie ekranu, połączenia głosowe czy wideo powinny trafić na iOS i Androida jeszcze tej jesieni.

Na stronie znalazły się także instrukcje dla użytkowników pierwszych wersji BBM dla Androida i iOS:

 

Dziękujemy za nadesłanie informacji!

 • zebda

  Wszyscy z iOS i Androida, którym mówię, że będzie BBM na ich platformy pytają: A po co?

  Ciekawe co więcej względem Whatsapp zaproponują, aby ludzie zaczęli korzystać z BBM.
  A pomyśleć, że jakby zaproponowali to ze 3 lata temu to pewnie zmietliby rynek.

 • Bartosz

  szkoda ,że tak późno ale dobrze ,że będzie :)

 • Adrian

  Akurat BBM ma tę przewagę nad whatsapp, że wiemy kiedy ktoś przeczytał naszą wiadomość, a nie jak to jest w whatsapp, że wiadomość jest dostarczona, ale niekoniecznie przeczytania i nie każdy ma tego świadomość, bo wielu moich znajomych jest przekonanych, że dwa „ptaszki” przy wiadomości oznaczają, że jest ona przeczytana, a jest to tylko informacja o dostarczeniu. Do tego w whatsapp każdy kto ma ciebie w kontaktach może zobaczyć o której godzinie ostatnio otwierałeś aplikacje co dyskwalifikuje tłumaczenie komuś, że nie odpisywałeś tyle czasu, bo zostawiłeś przypadkiem telefon w samochodzie ;) BBM nie ma konkurencji ;)

 • aastelix

  A to w sklepie google co to jest? Nazywa się BBM. Jakaś zapowiedź?

  • http://www.bbnews.pl/ Piotr Barycki

   Spam, śmieć. To co zwykle w Google Play.

 • aastelix

  Jak tylko się pojawi to upłynniam moją 99 i już nie będę musiał nosić 2 telefonów.