Digit wybiera najlepszy system mobilny na świecie

Artur Patnaik
Artur Patnaik
22.08.2014

Bitwa na najlepsze urządzenia mobilne trwa w najlepsze. Jak wiadomo największą popularnością na świecie wśród mobilnych systemów operacyjnych cieszy się Android, na następnym miejscu jest Apple z ich iOS, a po długiej przerwie znajduje się Windows Phone, którego z kolei gonią urządzenia od BlackBerry. Na szczęście udział w rynku nie odzwierciedla dopracowania i możliwości systemu o czym właśnie dziś mogliśmy się przekonać.

Dziś bowiem BlackBerry ogłosiło, że największy magazyn technologiczny w Indiach, Digit, nazwał system BlackBerry 10.2 „Najlepszym systemem mobilnym na świecie”. W porównaniu magazynu BlackBerry wyprzedziło Androida 4.4, iOS 7.1.2 oraz telefony z Windows Phone 8.1.

Ponad to jury podkreśliło, że BlackBerry 10.2 to najlepszy system do zarządzania kontaktami, e-mailami, a także do rozmów telefonicznych, łatwości robienia zdjęć, wyszukiwania i odtwarzania wideo. Cieszymy się z kolejnych sukcesów Kanadyjczyków i nie możemy się już doczekać opinii prasy o BlackBerry 10.3, które będzie jeszcze szybszym, płynniejszym i bardziej dopracowanym systemem z nowymi funkcjami.

Pełen komunikat prasowy:

„BlackBerry OS 10.2 Named ‘The World’s Best Mobile OS’

Mumbai, India – BlackBerry Limited (NASDAQ: BBRY; TSX: BB), a global leader in mobile communications, announced today that the BlackBerry® 10.2 operating system (OS) has been named ‘The World’s Best Mobile OS’ by Digit, India’s largest selling technology magazine.

Digit staff conducted a performance test of the BlackBerry 10.2 OS, Android 4.4, iOS 7.1.2 and Windows Phone 8.1 operating systems. The BlackBerry 10.2 OS won the overall test with a rating of 56.91 – the highest amongst all of the latest major operating systems that are available in the market today. The BlackBerry 10.2 OS was also judged to be the best OS for email, contact management, calling, photography, search and video.

“This was by far the most comprehensive test we have ever done, as the Digit Test Centre spent over 400 man-hours, meticulously checking over a thousand individual parameters for each OS, in order to arrive at a true and unbiased answer to the question, ‘What’s the World’s best mobile OS out of the box?’ By winning five of the ten aspects we tested for, BlackBerry OS 10.2 is a deserved winner of the title,” said Robert Sovereign-Smith, Executive Editor, Digit.

The month-long comparison test was based on various OS capabilities including browsing, e-mail, messaging, settings and customization, managing contacts and calling, photography, notifications, lock screen capability, search and video capture.*

“We are extremely excited with the results of the test, as it is a testament to our commitment to provide the best experience to our consumers, without compromise,” said Sunil Lalvani, Managing Director, BlackBerry India. BlackBerry 10.2 OS is built on a solid foundation, providing consumers with a host of innovative features like the powerful BlackBerry Hub, to help them be as productive as possible at work and on-the-go.”

For more details of test please visit http://dgit.in/BestmOS

*Source: Indian Readership Survey 2013″

Zdjęcie główne: Jae C. Hong/AP Photo- edycja BBNews

 • ihugun

  Nie sądzę, żeby zmienili zdanie. Zawsze będzie, że to jest fajne, ale coś tam, bo to Blackberry, po co klawiatury i tego typu teksty. 🙂

  • AdamoS!

   10.2 najlepszym systemem świata? Jest to system ciekawy i z dużym potencjałem 😉 Ale do najlepszego systemu świata mu brakuje. Może oficjalny 10.3.1 prędzej by się do tego nadał, 10.2 ma dużo braków i czasem jest za bardzo ograniczony.

   • AP 

    Braki względem innych rozumiem 🙂 ale rozwiń proszę ograniczenia 🙂 i ogólnie pewnie bralu pod uwagę wiele kryteriów jak wydajność, stabilność + możliwości zabawy i pracy- ze wszystkiego jest duża dawka, więc możliwe, że to przewazylo (a nie baza aplikacji itd :))

    • OWC

     Dokladnie. Out of the box BB10 jest wrecz idealne. Ma wszystko co potrzebne. Można by spokojnie dzialac bez instalowania zadnych apek.
     Dla innych ios taki jest, ale nie -w ios trzeba osobna apke jakiejs firmy zeby różne zalaczniki wysylac 🙂

     • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

      „Można by spokojnie dzialac bez instalowania zadnych apek”

      Jak tak mam, instalowałem ok. 10 aplikacji, z czego tylko z dwóch korzystam regularnie 😉

     • ihugun

      I to jest właśnie fajne w BB 😛

 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

  To tylko wrażenie, czy SW coraz częściej pisze o BB?
  http://www.spidersweb.pl/2014/08/najlepszy-system-mobilnym.html

  • ihugun

   Tylko wrażenie. Po prostu się trochę dzieje… No i w końcu „wpuściliśmy” tam naszego konia trojańskiego, co by trochę oleju wlał ludziskom do łbów i się nauczyły, że mamy tylko jeden najlespzy system 😀

 • Marcin Wojciechowski

  Całkowicie się zgadzam z werdykrtem jury magazynu Digit i się pod nim podpisuję!!!! Korzystam zarówno z Androida, iOS jak i WP. Wszystkie te systemy mają swoje zalety jak i wady jednak BlackBerry 10 ma wśród tych systemów najwięcej zalet. System jest ergonmiczny i wygodny bardzo w użytkowaniu. Do tego ma znakomitą przeglądarkę z zaszytym Flsh Playerem i HUB. Tego wszystkiego brakuje niestety konkurencji. Ja ten system wyjątkowo wysoko cenię i to be zbędnego emejzingu sztucznie pompowanego przez Apple i jego fanbojów. Jest znakomity i tyle!!!!