[aktualizacja] Apple aktualizuje swoje urządzenia: error 56

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
17.05.2016

W weekend pisałem o przyjęciu iOS9 na poziomie 84% na wszystkich urządzeniach Apple i o tym, że zazwyczaj czekam kilka dni przed aktualizacją do najnowszej wersji OS. Gdybym był w posiadaniu iPada Pro o przekątnej 9,7 cala, prawdopodobnie uratowałbym go przed staniem się deską do krojenia.

Wczoraj wieczorem dostałem informację nt. dostępnych aktualizacji: iOS9.3.2 na swoim iPhone SE, która waży zaledwie 90 mb oraz OS X 10.11.5 na Macbooku. Nie wprowadzają one żadnych rewolucji w postaci nowych funkcji, jedynie poprawki błędów oraz poprawę bezpieczeństwa. To samo dotyczy tvOS 9.2.1, watchOS 2.1.1. Jedyną widoczną gołym okiem zmianę zauważymy otwierając iTunes w nowej wersji 12.4.

ipad pro 9,7

Jeśli na sali są użytkownicy iPada Pro 9,7, to NIE AKTUALIZUJCIE SWOICH URZĄDZEŃ!

Niestety użytkowników najnowszych iPadów spotkała niemiła niespodzianka podczas instalacji ww. wersji systemu, podczas której sprzęt staje się… bezużyteczny. Tytułowy „błąd 56” powoduje „uceglenie” tabletu. Pojawia się komunikat, że należy podłączyć się do komputera i iTunes, co jednak w żaden sposób nie rozwiązuje problemu. Czytając komentarze i wpisy użytkowników można zauważyć, że sprawa jednak nie dotyczy wszystkich modeli, ponieważ niektórzy twierdzą, że nie mają tego problemu i instalacja przebiegła prawidłowo.

Jest to nie pierwsza wtopa korporacji z nadgryzionym jabłkiem w logo, ponieważ chociażby przy aktualizacji do wersji 9.3 wystąpił problem z aktywacją niektórych urządzeń.

Czy takie błędy da się usprawiedliwić, czy w tak wielkiej firmie z takimi zasobami finansowymi nie ma prawa ich być, mimo że zazwyczaj szybko są naprawiane? Podzielcie się z nami Waszą opinią.

EDIT:

Apple po ponad 2 tygodniach udostępniło poprawioną wersję iOS 9.3.2 dla użytkowników iPadów Pro 9,7 cali, którzy zostali dotknięci ww. błędem. Aktualizacji należy zainstalować za pomocą iTunes z komputera.