Locker w BlackBerry Motion: Jak z niego korzystać?

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
06.12.2017

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem najnowszego smartfona z logo BlackBerry, z pewnością wiecie o nowatorskim rozwiązaniu jakie wyróżnia Motion spośród urządzeń konkurencji.

Nowy dotykowiec kanadyjskiej marki z pozoru jest dość podobny do urządzeń konkurencji. Prostokątna, zaokrąglona na dole forma, regulator głośności po boku, wąski grill przykrywający głośnik na górze i podłużny Home pod dolną ramką. Nuda chciałoby się powiedzieć. Nawet fakt, że w zlokalizowanym w południowej części urządzenia przycisku znajduje się czytnik linii papilarnych nie robi już wrażenia. I tutaj pojawia się niespodzianka, bowiem skaner pozwala nie tylko odblokowywać telefon czy potwierdzać transakcje, ale daje też dostęp do jedynej w swoim rodzaju funkcjonalności jaką jest Locker.

 

O istnieniu takiego pomysłu dowiedzieliśmy się po raz pierwszy przy wycieku projektów Juno. Jedna z prezentowanych tam koncepcji zakładała, że umieszczony w spacji modelu KEYone czytnik może być użyty do wykonywania zdjęć w trybie prywatnym. Fotografie zrobione w ten sposób byłyby widoczne jedynie po pozytywnej weryfikacji tożsamości właściciela telefonu. Finalnie idea doczekała się realizacji w urządzeniu pozbawionym fizycznego QWERTY.

Locker w BlackBerry Motion pozwala wykonywać zdjęcia oraz przechowywać pliki, do których dostępu strzeże nasz odcisk palca. Aby skorzystać z takiej możliwości w aparacie fotograficznym wystarczy uruchomić aplikację Aparat i zamiast klasycznie zrobić zdjęcie poprzez dotknięcie ikony należy przyłożyć palec do przycisku Home. Wykonana fotografia trafi do szyfrowanego Schowka. W przypadku plików, które chcemy ukryć przed osobami postronnymi wystarczy wybrać w eksplorerze odpowiedni wpis, następnie rozwinąć menu dotykając trzech kropek i wybrać znajdującą się na dole listy funkcję. Smartfon poprosi o potwierdzenie odciskiem palca lub kodem.

Źródło: Crackberry