BlackBerry Curve 8520: Przyszłość serii Curve

Avatar
Piotr Barycki
28.07.2009

8520i

.

Poniżej przedstawiam tłumaczenie wywiadu z Managerem Produktu z RIM, na temat najnowszego modelu z serii Curve – 8520 Gemini:

.

Czy może pan opisać swoją rolę w RIMie?
.
Jestem Managerem Produktu dla BlackBerry 8520. Określam wymagania dotyczące produktu i współpracuję z wieloma zespołami o różnych zadaniach, od samej koncepcji produktu, poprzez wszystkie procesy powstawania, aż do światowej premiery.
.
Jaki był pomysł na najnowsze BlackBerry Curve?
.
Zaoferować smartphone ‘poziomu wejściowego’, a także unowocześnić serię Curve. Gemini jest adresowany do osób używających telefonów ze średniej półki, aby z jego pomocą weszli w świat BlackBerry, z urządzeniem, które zaspokaja ich potrzeby.
.
Używa pan 8520 już od jakiegoś czas, co może nam pan powiedzieć??
.
BlackBerry 8520 posiada możliwości, z których jestem dumny. Jego rozmiary sprawiają, że jest wygodny w noszeniu i jako telefon. Bardzo podobają mi się dedykowane klawisze multimedialne, a jego prosty i elegancki wygląd sprawiają, że leżąc w dłoni wydaje się naprawdę lekki i delikatny. Obsługa za pomocą trackpada jest naprawdę super – pozwala na łatwe nawigowanie a dodatkowo zapewnia masę zabawy. Zmieniliśmy desing, tak że klawisze są teraz zintegrowane z boczną ścianką, co ponownie składa się na to, że urządzenie jest bardziej eleganckie, a w dalszym ciągu funkcjonalne.

.
Dlaczego trackpad? Jak on działa?
.
Cały czas patrzymy w przyszłość i pracujemy nad coraz nowszymi technologiami, starając się zaspokoić potrzeby i wymagania naszych klientów. Trackpad pasuje bardzo dobrze do BlackBerry Curve 8520, naśladując to co tak uwielbiamy w naszych laptopach.

.
Dlaczego WiFi?

.
Wzięliśmy pod uwagę naszą grupę docelową I obsługa WiFi wydawała się najlepszym wyborem, ponieważ umożliwia lepsze i wydajniejsze obcowanie z Internetem. Dostęp do WiFi jest teraz praktycznie wszędzie, więc możesz korzystać z zawrotnie szybkiego Internetu, używając tego właśnie produktu.

.
Czarny czy ‘zmrożony’?

Uwielbiam obydwa kolory. ‘Zmrożony niebieski’ jest dodatkowo wyjątkowym kolorem jak na urządzenia z klawiaturą QWERTY.

(…)

.

Komentarz ode mnie: po pierwsze, nie wiem czy tak naprawdę wszyscy kochają track/touchpady w laptopach – ja osobiście ich nie znoszę i nie używam. Dodatkowo uważam (oczywiście ocena całkowicie sybiektywna), że ten zielonkawo-zmrożony-niebieski 8520 jest jednym z większych niewypałów designerskich w historii BB (ale to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie i nie chciałbym nim nikogo urazić).

.

Co do  samego 8520 to jestem nastawiony bardzo pozytywnie. Model tani, nawet bardzo tani jak na BB, z obsługą wifi, ładnym, czytelnym ekranem o standardowej rozdzielczości, najnowsze rozwiązanie wskazujące i ogólnie, w wersji czarnej, całkiem elegancki wygląd.

.

Źródło: InsideBlackBerry