Konieczne zmiany w BES

Avatar
Piotr Barycki
22.07.2009

rim-logo
Z naszego Zaufanego Źródła (ZŹ) dostaliśmy informacje dotyczące konieczności wprowadzenia zmian w ustawieniach BES i firmowych firewalli. Poniżej znajduje się przetłumaczona treść wiadomości:

.

Szanowni Państwo,
W trosce o to, aby Wasze ustawienia BES pozostały zgodne z nadchodzącymi uaktualnieniami, ustawienia firmowego firewalla muszą być zmienione a ustawienia konfiguracyjne BES powinny zostać zweryfikowane przez waszego administratora BES.
Jeśli wasz BES jest skonfigurowany tak, aby łączyć się ze statycznym adresem IP 193.109.81.33, musicie uaktualnić te ustawienia do srp.eu.blackberry.net. Te zmiany pozwolą na pełne korzystanie z możliwości infrastruktury BlackBerry.
Musicie się również upewnić, że prawidłowy adres IP jest dopuszczony przez firmowy firewall. Więcej informacji można uzyskać w bazie wiedzy (KB)
Jeśli jesteś już podłączony do srp.eu.blackberry.net, lub innego adresu srp.xx.blackberry.net musisz tylko zweryfikować ustawienia firewalla.
(…)
Proszę wykorzystać następujące artykuły z bazy wiedzy w celu uaktualnienia ustawień firewalla i serwera BES.
o KB16738: Dopuszczanie actywacji enterprise dla BES przez firewall
o KB03735: Firewall i wymagania połączenia dla
o KB04359: Adresy SRP dla krajów

.

Podczas przeglądania ustawień należy upewnić się, że:

.

1. Adres IP, zgodny z wyszczególnionym w bazie wiedzy, jest dopuszczony przez firmowy firewall
2. BES jest skonfigurowany do używania adresu SRP (np. srp.xx.blackberry.net) zamiast ‘twardego’ adresu IP

.

Prosimy rozpocząć przygotowania do uaktualnienia ustawień firewalla i weryfikacji ustawień BES tak szybko jak to możliwe, jako że zmiany te będą wymagane przed końcem 2009.

(…)