Mini recenzja Blackberry Messenger 5.0

Avatar
Piotr Barycki
19.07.2009

Dla osób, które nie chcą jeszcze instalować nieoficjalnej wersji BBM 5.0, krótka recenzja mojego autorstwa. Mam nadzieję, że wystarczy, żeby was przekonać 🙂
.

Zaczynamy od poprawionej graficznie listy kontaktów i aktywnych rozmów. W tym miejscu nie ma większych zmian, za to wszystko wygląda o wiele ładniej. I mamy też pierwszą nowość – avatary. W miejscu gdzie u mnie na obrazku widoczne są ‚szkice’ ludzików, pojawiać się będą zdjęcia kontaktów, ustawione przez nich, bądź synchronizowane ze zdjęciami z  naszej książki adresowej

Capture on 07-19-2009 11-03-41

.

Synchronizacja z książką adresową:

opcje2

.

Samo okno rozmowy różnież nie zmieniło się zbytnio, jest za to bardzo bogaty wybór emotikonek 🙂

wiadomosc testowa

.

Edycja własnego profilu umożliwia to co wcześniej plus włączenie udostępniania lokalizacji i ustawienia strefy czasowej, a także zapisanie unikalnego kodu kreskowego, o którym za chwilę.

kontakt

.

Tak wygląda nasz wygenerowany kod kreskowy. Możemy go zapisać na dysku jako plik graficzny i umieścić gdziekolwiek w internecie (albo wydrukować)

barcode

.

W momencie gdy inny posiadacz BB wybierzę opcję ‚Scan invitation’ z menu dodawania nowego kontaktu:

Capture on 07-19-2009 10-53-56

.

Może po prostu nakierować kamerę na kod i (nawet bez klikania!) dodać Ciebie do kontaktów (w tym przypadku akurat kontakt już istniał:))

Capture on 07-19-2009 10-56-23

.

Kolejną nowością i tym razem naprawdę rewolucyjną jest możliwość tworzenia kopii zapasowej listy kontaktów z BBMessengera. I to zarówno na kartę pamięci jak i do pamięci urządzenia.

backup opcje

.

Oprócz tego, historię wiadomości można już wysłać mailem, w postaci pliku tekstowego.

wysylanie rozmowy

.

A jakby tego było mało, mamy teraz dostęp do archiwum wiadomości!

opcje backup

.

Domyślam się, że nie opisałem wszystkich możliwości nowego BBM, jeśli zauważyliście coś więcej – piszcie!

.

Edit marbb: Bardzo przydatna funkcja to możliwość tworzenia skrótów w menu dla kontaktów z BBMessengera. W ten sposób mamy bezpośredni dostęp z pulpitu do rozmowy z konkretnym kontaktem, np. z którym często rozmawiamy.