Mini recenzja – Mała Ładowarka Biurkowa dla BlackBerry 9000 Bold

Avatar
Piotr Barycki
26.07.2009

przod

.

Od dawna denerwowało mnie, że mój ukochany BlackBerry cały czas wala się po biurku i innych płaskich poweirzchniach w moim domu. Dodatkowo, przez większość czasu leży bezczynnie i po prostu traci baterię. Na szczęście z pomocą przyszedł sklep e-blackberry.pl, oferujący małą ładowarkę biurkową w bardzo przystępnej cenie.

.

Pierwsze wrażenia:

Ładowarka przezentuje się naprawdę świetnie! Jest bardzo elegancka i doskonale dopasowana kolorystycznie do Bolda (to z jej powodu rozważam powrót do srebrnej ramki). Z zewnątrz cała jest w kolorze srebrnym, w środku za to, z wyjątkiem złączy ładowania, jest cała czarna. Srebnry przód zdobi również niewielkie logo BlackBerry. Z tyłu możemy znaleźć gniazdo USB i delikatne światełko, świadczące o podłączeniu ładowarki do źródła zasilania.

left right

.

back

.

Użytkowanie:

BlackBerry jest ładowany po włożeniu go do stacji, nie trzeba podłączać do niego żadnych dodatkowych kabli. W jaki sposób następuje ładowanie?

BlackBerry 9000 ma z po bokach dwie srebrne wstawki:

bold_silv

W odpowiednich miejscach we wnętrzu ładowarki znajdują się dwa złotawe sprężynowane ‚ząbki’, które po włożeniu BB do stacji, dokładnie dotykają do wspomnianych wcześniej wstawek:

zab

.

Za pomocą małej ładowarki biurkowej możemy ładować nasze BlackBerry zarówno z komputera jak i za pomocą normalnej ładowarki sieciowej, przy czym podłączenie do komputera wcale nie umożliwia dodatkowo sychronizacji – w tym celu trzeba podłączyć jeszcze kabel USB do Bolda. Czas ładowania na podstawce jest bardzo zbliżony, jeśli nawet nie identyczny do czasu ładowania z tych samych źródeł, ale z pominięciem stacji dokującej.

.

Wady?

Jeśli miałbym już wymieniać, to chyba jedna: dość łatwo jest wywrócić Bolda z tej podstawki. Rozumiem, że taka musi być natura takiej stacji, jednak czasem (zwłaszcza łatwo to zrobić, jeśli Bold ‚dostanie’ w ‚plecy’) terminal ‚wyślizguje’ się ze stacji i ląduje na ekranie (w najlepszym przypadku). Ale w takim przypadku, po prostu trzeba trzymać go z daleka od krawędzi biurka i cieszyć się tym, że bardzo łatwo go wyjąć (w przypadku, kiey np. ktoś dzwoni) i łatwo go później odłożyć (przy odkładaniu słychać charakterystyczny klik). Można nawet powiedzieć, że łatwo i przyjemnie, ale kto by powiedział, że odkładanie BB może być przyjemne…

.

Podsumowując:

W związku z dużą funkcjonalnością i niską ceną, polecam małą ładowarkę biurkową każdemu posiadaczowi BB. Jest to najłatwiejszy sposób, aby nasze BlackBerry nie dość, że ładnie wyglądało, to jeszcze nie odnosiło przypadkowych obrażeń, w wyniku leżenia byle gdzie na stole.

.

I jeszcze dwa zdjęcia z profilu:

rful lful