Nowa Private BETA SkyFire

Avatar
Piotr Barycki
12.07.2009


Wyszła nowa wersja BETA przeglądarki SkyFire na nasze BB. Niestety dostępna jest tylko dla betatesterów (wersja Private-Beta), więc nie mogę jej przetestować, ale podam to co zostało podane do wiadomości wszystkim:

.
Nowości:
Nowe skróty:
Zmapowaliśmy klawiaturę tak, żeby skróty w naszej przeglądarce były podobne do tych we wbudwanej przeglądarce BB.
Przełącz na Skyfire:
Gdy zainstalujesz SF, w opcjach przeglądarki BB pojawi się opcja „Switch to Skyfire”. Umieściliśmy tą opcję, aby ułatwić użytkownikom klikanie na linki w mailach i smsach, które domyślnie uruchamiają się w domyślnej przeglądarce, a lepiej wyglądają w SkyFire.

Wprowadzanie tekstu i widok miniatur:
Od teraz nie musisz już zoomować, żeby wprowadzić tekst. Rozwiązaliśmy ten problem i teraz możesz wprowadzać tekst od razu w widoku miniatury strony.

Zoom kontekstowy:
Podobnie jak w przypadku innych Skyfire na inne platformy, umożliwiliśmy wam zoom kontekstowy. Co to znaczy? Gdy znajdziemy obszar, zawierający interesujące nas informacje (obrazki, artykuł) umożliwimy Ci powiększanie tego obszaru w dowolny sposób, dopasowując dany obszar do rozmiaru ekranu.
Szybsze powiększanie:
Prędkość przybliżania obrazu została zwiększona wielokronie. W przeciwieństwie do poprzednich wersji, strony wyświetlają tekst na każdym poziomie powiększenie bez ponownego rysowania/ładowania strony
.
Błędy znane z poprzednich wersji:
Nie można się połączyć ze SkyFire:  Niestety nie mamy aż takiej przepustowości serwerów dla naszych wersji BETA. Po prostu spróbuj ponownie 😉

Powolne działanie w sieciach 2.5G: Ciągle nad tym pracujemy. Narazie pełną prędkość możesz uzyskać w sieciach wifi i 3G
Błędy: „An error occurred while playing media” – błąd odtwarzania medii strumieniowych.
Błąd kontroli głośności: Czasem nie można kontrolować głośności w czasie odtwarzania streamów – jest to znany błąd BB.
Błąd odświeżania i renderowania: Fragmenty poprzednich stron pojawiają się podczas przesuwania strony w górę i w dól – cały czas nad tym pracujemy.