Nowości w OS 5.0.0.130

Avatar
Piotr Barycki
28.07.2009

Platf

.

Opisałem już jedną z nowości w OS 5.0, które udało mi się zaobserwować, teraz czas na kolejne spostrzeżenia:

  • całkowicie nowa platforma – 5.2.0.3, w przeciwieństwie nawet do poprzednich wersji beta, gdzie numeracja wciąż rozpoczynała się od 4 (odkrycie marbb’a)
  • Tajemnicza opcja Key Ghosting, czytałem co prawda już o niej, ale dotyczyła ona Storma, nie wiem jakie naprawdę ma zastosowanie w BB9000

.

key_g

.

  • Zmiana w menedżerze multimediów – nie uświadczymy już jednego programu (a przynajmniej takiego wrażenia) jak przy OS 4.6 czy betach 5.0 – teraz jest osobna ikonka dla każdego typu plików:

.

nowy_media

.

  • Wyświetlanie ostatnich kontaktów podczas tworzenia wiadomości email. Przyznam się, że dokładnie nie wiem jeszcze do czego to służy, będę próbował.

.

ostatnie

.

  • Zmieniony, konfigurowalny wipe, umożliwiający nam wybór, które elementy chcemy usunąć: czy tylko nasze prywatne wiadomości, wpisy kalendarza czy kontakty, czy też tylko aplikacje przez nas doinstalowane. Może się to bardzo przydać, w momencie gdy wiemy, że problem z naszym BB jest spowodowany przez któryś z zainstalowanych przez nas programów, ale nie wiemy dokładnie który.

.

wipe

.

  • Wzbogacone zostały również opcje wpisywania i ułatwiania wpisywania tekstu:

.

wpisywanie

.

  • Zaktualizowany został również pakiet DocumentsToGo, przy okazji zmieniając wygląd swoich ikonek (mi tam się bardziej podobał poprzedni, ale co tam). Aktualna wersja to 1.006.053, gdzie w poprzednich wersjach beta, działy wersje tylko do 1.003 (odkrycie marbba’a)

.

nowe_ikony

.

  • Ostatnią zauważoną przeze mnie zmianą (do tej pory;)) jest zmiana wygladu listy aplikacji (i nie jest już ona w Opcje->Opcje Zaawansowane, tylko od razu w Opcjach). Po prostu RIM dodał ikonki przy każdej aplikacji. I tutaj się zgadzam, że wygląda to o wiele ładniej:

.

apl

.

I to by było na tyle moich znalezisk na chwilę obecną. Jeśli zauważycie coś nowego, dajcie znać!