Sensobi – wie więcej o Twoich znajomych niż Ty!

Avatar
Piotr Barycki
23.07.2009

ikonka

Ile razy zapomniałeś zadzwonić do znajomych, ot tak, żeby pogadać? A potem głupio jest się odezwać po tak długiej przerwie, prawda? Ile razy wysłałeś komuś ważną wiadomość, albo zadzwoniłeś do kogoś, a potem nie mogłeś sobie przypomnieć za nic, kiedy to było? A co dopiero z typowo kobiecymi pytaniami: „kiedy ostatni raz do mnie dzowniłeś?!”. Jeśli przy tych pytaniach zacząłeś sobie wypominać i przypominać różne historie ze swojego zycia, albo po prostu chcesz utrzymywać stały kontakt ze znajomymi i nie musieć zapisywać w kalendarzu co chwilę „zadzwonić do XY” to Sensobi jest właśnie dla Ciebie!

Twórcy aplikacji nazywają ją „lepszą książką adresową dla Twojego BlackBerry” i muszę przyznać, że coś w tym jest. Program nie powala co prawda mnogością opcji, ale te, które ma są rozwiązane w sposób bardzo dobry. No, ale do rzeczy (dzisiaj obrazkowo:)) :

.

.

kontakty

Po wejściu do programu ukazuje się nam nasza książka adresowa, z tym, że jest posegregowana zupełnie inaczej. Wprawdzie możemy wyszukać każdy kontakt wpisując jego nazwę lub fragment, ale nie są one posegregowane alfabetycznie, tylko względem ostatniej aktywności. Kontakty, z którymi utrzymujemy częstszy kontakt są pogrubione.

.

przem

Po kliknięciu na szczegóły kontaktu otrzymujemy informacje o ostatnim połączeniu, czasie jego trwania, dokładnej dacie i, uwaga, przypomnienie, że nie utrzymywaliśmy z daną osoba konktaku przez długi czas!

.

zan

W widoku ogólnym kontaktu mamy ostatnie połączenia, ogólne dane kontaktowe (telefony, maile) i również przypomnienie, żeby się do danej osoby odezwać 😉 Ikonki na dole służą do szybkiego skontaktowania się z daną osobą.

.

zan2

Przycisk ‚rank’ pozwala nam ustalić…jak ważna jest dla nas dana osoba, w skali od jednej do trzech gwiazdek. Co oznaczają te gwiazdki? Po prostu to jak często chcemy do danej osoby dzwonić i jak często program ma nam o tym przypominać.

.

agat

Jeśli jednak utrzymujemy z kimś stały kontakt, to Sensobi również nas o tym poinformuje.

.

nobody

Senobi zapisuje nie tylko nasze rozmowy, ale także maile i smsy.  Tutaj widać np. że wasz redaktor pisze sam do siebie 😉 (no-body likes you ;))

.

Podsumowując, Sensobi jest bardzo użyteczną aplikacją, która w ciekawy i użyteczny sposób łączy i rozbudowuje funkcje znane z BlackBerry’owskiej książki adresowej i Activity Log.

.

Sensobi jest jeszcze niestety pół-zamkniętą betą, tzn. aby dostać program od razu, należy posiadać kod aktywacyjny, lub zapisać się do kolejki. Ale nie ma się czego obawiać, ja swojego maila zgłoszeniowego  wysłałem wczoraj w nocy, a już dzisiaj dostałem linka do pobrania.

.

Tak, więc wypróbójcie i Wy!