BlackBerry Dakota – nowe informacje

Avatar
Piotr Barycki
04.10.2009

Jak widać, urządzenie może jednak istnieć, ponieważ Salomondrin podaje światu nowe (i nie nowe ) wiadomości (choć niektóre brzmią dość szokująco). Oto one:

.

  • Będzie miał wymiary podobne do Bolda (pierwszego)
  • Będzie tylko GSM
  • Będzie posiadał QWERTY i ekran dotykowy, ale nie będzie sliderem
  • Będzie posiadał TrackPad
  • Wcześniejsza nazwa kodowa: Magnum
  • Aparat oparty o „płynne soczewki” („liquid lens„)

.

Trochę o tych tajemniczych „płynnych soczewkach”:

.

Dzięki wyeliminowaniu zniekształceń, rys i przebarwień którym nieraz ulegają (również w produkcji) soczewki szklane czy plastikowe zastosowanie płynnych soczewek pozwoli zapewnić znacznie lepszą jakość odwzorowanego obrazu. Wydajność osiągnięto dzięki podstawowym właściwościom cieczy, która załamuje światło, a jednocześnie nie ma stałego kształtu – zmienia go pod wpływem pola elektrostatycznego, przy okazji również zmieniając ogniskową soczewki. W ten sposób konstruowany jest obiektyw zmiennoogniskowy bez konieczności użycia skomplikowanych układów soczewek i mechanizmów do zmiany ich położenia.

.

Przyznam szczerze, że po pierwsze nie wiem, czemu RIM przykłada tak dużą wagę do aparatu w tym modelu, a po drugie, po co tak naprawdę jest w nim ekran dotykowy – trackpad pozwalał wielu użytkownikom Samsunga i780 nawet nie myśleć o wyciąganiu rysika, a co dopiero użytkownicy BB? Zresztą co sensownego można zrobić palcem na ekranie 2,6 cala?

.

Miejmy nadzieję, że przekonamy się już niedługo…