Wideo BlackBerry Atlas

Avatar
Piotr Barycki
02.10.2009

Jeszcze nie ukazały się długo wyczekiwane BlackBerry Onyx i Odin, a już Salomondrin raczy nas wideo z prezentacją najnowszego, jeszcze w żaden sposób nie zapowiedzianego (i w sumie ‚wyciągniętego’ z jakiejś otchłani), przeznaczonego na rynki azjatyckie modelu –  BlackBerry Atlas (znanego kiedyś jako Driftwood).

.

.

Czego możemy dowiedzieć się z tego filmu? Że jest to kolejny model z serii Bold, ale… po pierwsze ma klawiaturę serii Curve, po drugie jest mniejszy (?!) od BlackBerry Tour (i to wydaje mi się, że dość wyraźnie), a po trzecie nie posiada 3G ani stylowych, skórzanych plecków Bolda (to co z niego za Bold, jak nie ma prawie żadnej jego cechy?). Oprócz tego posiada WiFi, ekran o wysokiej rozdzielczości, chromowaną ramkę i pracuje na platformie 6.0! Co to oznacza, nie wiem, podobnie jak autor nagrania.

.

Przeglądarka jest podobno rewelacyjnie szybka, co ciekawe gdy mówi to ktoś, kto posiada już 9700 i 9550 z najnowszymi przeglądarkami od RIM. Czyżby był to kolejny krok w rozwijaniu tego elementu oprogramowania systemowego i zmniejszenia przewagi Apple?