2010 – Stratus, Atlas i… Apollo?!

Avatar
Piotr Barycki
12.11.2009

hspa

.

Całkiem niedawno opublikowaliśmy dość obszerną listę modeli, które mają szanse pojawić się w najbliższym czasie w ofercie RIM. Jak do tej pory udało się zweryfikować i potwierdzić trzy modele, które będą miały premierę w nadchodzącym roku:

.

  • Stratus – odświeżona Perełka z obsługą 3G i TrackPadem (więc jednak RIM nie chce ‚zabijać’ swojej serii mniejszych terminali!)
  • Atlas – model, który już  kilkukrotnie mieliśmy okazję zobaczyć, czyli skrzyżowanie nowego Bolda 9700 z… serią Curve (klawiatura)! Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, będzie on sprzedawany również na rynku europejskim. Z tego co mi wiadomo, obsługuje UMA i EDGE, ale nie narzekajcie od razu – za tym stoi wielka niespodzianka 😉 Oczywiście nie może zabraknąć TrackPada.
  • Apollo – model, o którym do tej pory nikt nic nie mówił. Będzie to nowy produkt z serii Curve, obsługujący, w przeciwieństwie do jego poprzedników, technologię HSDPA! Wymiary tego maleństwa to: 108x60x13

.

Jak więc widać, nie możemy się w przyszłym roku spodziewać raczej ‚prawdziwego’ następcy Bolda, ani Stroma z wysuwaną klawiaturą, ale kto wie? RIM zmierza chyba na razie w kierunku modeli mniejszych, stąd nowy model z serii Pearl, następca (prawdopodobnie) 8520 – Atlas i 8900 – Apollo.

.

Dziękujemy serdecznie 😉