Wielki słownik BBNews.pl! Stwórz go razem z nami!

Avatar
Piotr Barycki
27.11.2009

Clipboard02.

Tak więc, po przeczytaniu wiadomości, która znajduje się na obrazku powyżej (za samo napisanie jej na Stormie nalezą mi się chyba brawa;)) wiecie już jaki jest nasz plan. Muszę zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie ma to być konkurencja dla FAQ, a jedynie posegregowany alfabetycznie spis pojęć, które mogą być przydatne każdemu, nawet uważającego się za doświadczonego, użytkownikowi. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest terminów, które muszą lub przynajmniej powinny znaleźć się w tym zbiorze, więc wszystkich (w tym i zaawansowanych użytkowników) prosimy o pomoc przy współtworzeniu. Co tydzień będziemy publikować listę definicji słów zaczynających się na kolejną literę alfabetu, a w międzyczasie na adres fism@bbnews.pl będziemy przyjmować Wasze propozycje, którymi powinniśmy się zająć i zamieścić w naszym słowniku.

.

Jak będzie wyglądał przykładowy wpis? Mniej więcej tak:

.

APN – Access Point Name/Nazwa Punktu Dostępu – jest adresem niezbędnym do korzystania z pakietowej transmisji danych (GPRS). W przypadku posiadania aktywnej usługi BIS (w sieciach Orange i Plus) lub BES (przy odpowiednich ustawieniach) wpisywanie tego adresu w celu korzystania z aplikacji działających z wykorzystaniem adresu blackberry.net, uzupełnianie tego pola nie jest konieczne. Jeśli jednak nie posiadamy w/w usług, lub chcemy korzystać z innych aplikacji, należy uzupełnić pole APN w menu Opcje -> Zaawansowane -> TCP/IP o dane właściwe dla naszego operatora (można je sprawdzić na naszej liście lub na stronie swojego operatora). Cały transfer odbywający się za pomocą punktu dostępowego naszego operatora jest płatny, nawet w przypadku posiadania wykupionej usługi BIS.

.

Oczywiście powyższy tekst jest jedynie przykładem, który ma zobrazować ogólną ideę słownika.

.

Co Wy na to? Pomożecie? Wystarczy, że każdy nadeśle kilka terminów i już będziemy mieć sporą bazę, nie trzeba nawet podsyłać definicji, wystarczą same pojęcia! Spośród nadsyłających, co tydzień, w momencie publikacji kolejnego ‚odcinka’, dwie osoby, które nadeślą najwięcej przyjętych propozycji zostaną nagrodzone drobnymi upominkami w postaci ciekawych i przydatnych aplikacji dla ich terminali!

.

Zgłoszenia przyjmujemy również na nasze konto na Twitterze i Facebooku!

.

Pierwsza edycja już za tydzień w sobotę!