AstraSync 4.0 – alternatywa dla BES?

Avatar
Mik
04.12.2009

astra1

.

AstraSync to coś w rodzaju ActiveSync dla BlackBerry. Stanowić może swego rodzaju tańszą alternatywę dla BES. Pozwala na podłączenie się do serwera MS Exchange bez opłat za plan taryfowy usługi BES, co z kolei daje oszczędności rzędu 25$ miesięcznie. Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, iż aplikacja nie integruje się z systemowym klientem poczty terminala BlackBerry, posiada natomiast swoją własną – identyczną z dobrze znaną nam, standardową – ikonę skrzynki pocztowej. Taka ‚dysfunkcja’ jest spowodowana ograniczeniami prawnymi narzuconymi przez RIM, które nie pozwalają na tworzenie innych klientów poczty, więc aby to obejść, ActiveSync oferuje prostą, jednak w pełni funkcjonalną nakładkę.

.

astra4

.

Możliwości, jakie daje AstraSync, są wcale niemałe – podłączenie do Exchange to jeszcze nie wszystko. Można korzystać z MailSite Fusion, Google Sync i Gmail, Kerio, CommuniGate Pro, OpenXchange i FirstClass – za pewne przynajmniej część z tych nazw to dla czytelnika abstrakcja (sam piszący ten artykuł, poza Google i MailSite, nie zna żadnego z wymienionych rozwiązań – wie jedynie, że Kerio produkuje firewalle. 😉 ).

.

astra3

.

Oto kilka z możliwości, oferowanych przez Astrę:

.

  • pełne wsparcie dla poczty w formacie HTML
  • linki w wiadomościach do numerów telefonów, adresów email i stron WWW
  • możliwość akceptacji lub odrzucania zaproszeń do spotkań
  • flagowanie wiadomości i nadawanie im priorytetów
  • obsługa załączników z możliwością dołączania plików lokalnych
  • możliwość zaznaczania wielu wiadomości (na przykład w celu usunięcia kilku na raz)
  • definiowalne dźwięki powiadomień.

.

astra2

.

To jedynie część opcji, jakie daje nam AstraSync – jeśli ktoś jest zainteresowany poznaniem całej listy funkcji programu, zachęcam do odwiedzenia strony producenta, skąd można pobrać wersję testową, lub wykupić roczny abonament za 49$.

.

[Źródło]

.