SmartWiFi – recenzja użytkownika

Avatar
Piotr Barycki
06.01.2010

Wspomnieliśmy bardzo niedawno o dość ciekawym programie SmartWiFi, który jednak nie posiada wersji Trial, więc nie mamy możliwości sprawdzenia, czy opcje które posiada będą wystarczające dla naszych potrzeb czy tylko wyrzucimy w błoto kilka dolarów. Z pomocą przyszedł nam jednak bia9977, który zaryzykował, zakupił program i przedstawił nam jego możliwości.

.

Miłego czytania i… zakupów!

.

Firma S4BB Limited zaprezentowała nową aplikację pt. „SmartWiFi dla Blackberry” w wersji 1.5.0. Jest to prosty ale jakże użyteczny program, który automatycznie wyłącza WiFi gdy znajdziemy się poza zasięgiem co pozwoli nam na znaczną oszczędność baterii.

.

Zasada działania tego programu jest bardzo prosta. Każde aktywne połączenie WiFi (na przykład w domu) jest przypisane do nadajnika GSM, z którym w danym momencie połączony jest nasz Blackberry. W momencie przełączenia na inny nadajnik, WiFi w naszym telefonie zostanie wyłączone do czasu gdy znajdziemy się w zasięgu innego nadajnika przypisanego do innego połączenia WiFi (na przyklad w pracy).

.

Pierwsze otwarcie programu przedstawia nam ekran w którym dodajemy nową lokalizację wifi. Po nacisnieciu przycisku SmartWiFi automatycznie (jak na „mądry” program przystało) zapamięta aktywne połączenie wifi i przypisze mu nadajnik GSM.

.

.

Dolny przycisk służy do uaktywnienia (włączenia) aplikacji. Można ja również tym samym sposobem wyłączyć.

.

.

Po kliknięciu na ikonę routera ukaże się nam lista nadajników w zasięgu których się znajdujemy. Wieża w kolorze zielonym to cela z która mamy aktywne połączenie.

.

.

Menu opcji daje nam jedynie możliwość ustawienia rozmiaru czcionki.

.

.

Za to menu pomocy jest bardzo rozbudowane i w przejrzysty sposób wyjaśni nam  zasady działania i ustawienia aplikacji.

.

.

Dodatkowo w menu znajdziemy opcję subskrybcji uaktualnień programu. Po wrażeniu zgody SmartWiFi wyśle e-mail i niezwłocznie nas o tym poinformuje.

.

.

Ekran „About” daje nam możliwość kontaktu z obsługą techniczną oraz odwiedzenia strony internetowej producenta co gorąco wszystkim polecam. Znajdziecie tam mnóstwo darmowych (i nie tylko), bardzo przydatnych programów do Waszych Blackberry.