AppWorld do pobrania dla wszystkich ?!

Piotr Barycki
13.03.2010

AKTUALIZACJA: DvC dał nam znać, że AppWorld da się również pobrać z 9000 z OS 5.0.0.509, co oznacza, że prawdopodobnie na wszystkich terminalach z najnowszym oprogramowaniem 5.0 jest taka możliwość!

AKTUALIZACJA 2: W związku z sugestiami, że AW da się ściągnąć również na urządzeniach ze starszym softem przeprowadziłem test i udało mi się pobrać AW na Bolda z OS 4.6!


Przyznaję, że gdy zobaczyłem wpis vantom’a na naszym forum, jakoś nie chciało mi się wierzyć w to co zostało napisane:


Wgranie tego oprogramowania: 5.0.0.545 (…) pomoglo zainstalowac Blackberry App World, ktorego nie moglem nawet sciagnac w Erze z BIS.


Uznałem jednak, że „co mi szkodzi sprawdzić, w końcu mam 9700 z właśnie tym softem”. Wszedłem więc z poziomu terminala na oficjalną stronę AppWorld i bez przekonania klikałem „Dalej”, przekonany że na końcu czeka mnie standardowy komunikat informujący mnie o tym, że moje urządzenie nie spełnia wymagań AW (AppWorld nie jest oficjalnie dostępny w Polsce). Tak więc, po kolei wyglądało to tak:


Potem:Gdzie po kliknięci „Next” powinienem zostać przekierowany do strony ze wspomnianą już informacją o braku kompatybilności mojego sprzętu z AW. Kliknąłem i…Szok! Byłem w stanie pobrać AppWorld z oficjalnej strony BlackBerry! Nie z alternatywnego źródła, gdzie ktoś ‚wyciągnął’ pliki *.cod z urządzenia, a ze strony, która wcześniej nie pozwalała nam na nic.


Jeszcze większe było moje zdziwienie, kiedy wyciągnąłem kartę SIM z 9700 i podłączyłem się do mojej sieci WiFi – ikonka WiFi na szaro, więc BIS nie działa, brak możliwości wysyłania maili i…nadal mogę pobierać AppWorld!


Niestety, nadal nie są dostępne aplikacje płatne i z poziomu innych urządzeń (8900, 8520, 9000) nie udało mi się powtórzyć podobnego wyczynu. Sklep nie chce też działać przy podłączeniu WiFi bez włożonej karty SIM, i przy żadnej konfiguracji nadal nie da się pobierać płatnych aplikacji.


Czy jest to więc tylko błąd oprogramowania, czy RIM zamierza udostępnić swój sklep wszystkim?


Pobierz

 • grzechu00

  Mam 8520 bis w orange. Os 5.0.0.509. Sciagnalem bez problemow appworld i dziala jak najbardziej normalnie. Ze wzgledu na to ze to Polska aplikacje sa ograniczone do tych bezplatnych.

 • PK

  To jest grube info. Oznacza ono tyle ze dla RIM w roku 2010 najwazniejszym projektem do rozwiniecia bedzie App World.

 • karol

  U mnie na 8520 z os 5.0.0.509 bez bisa, dalej telefon "nie spełnia wymagań"

 • PK

  Tak w ogole to mysle ze warto wprowadzic na BBNews kategorie ‚News Dnia’- powyzszy wpis zdecydowanie nadaje sie na takowy.

  • Słuszna uwaga, tylko trzeba wymyślić jak to rozwiązać.

 • grzechu00

  Musze dodac ze mam limit na sciagane aplikacje – 120mb. Ciekawe czy to jest na okreslony czas czy na zawsze…

  • To jest limit Twojej pamieci na telefonie 😀

 • grzechu00

  Nie kazdego dnia bedzie jakis news ktory bedzie szczegolny w porownaniu do pozostalych. Najlepszym wyroznieniem bedzie moim zdaniem przyklejenie newsa tak, zeby byl zawsze na samej gorze przez okreslony czas. Tak bylo na przyklad ze wsparciem bbnews – zbieranie pieniedzy na wyjazd na targi.

 • Bartek

  Instaluję BB App World z oficjalnego źródła… Jestem w szoku! Dziękuję za informacje Panowie 🙂

 • u mnie na 9700 w ERZE działa i to po wifi .

 • PK

  Czy App World informuje o nowych aktualizacjach pobranych przezen aplikacji?

  • Tak, a przynajmniej powinien (pojawi się taka ikonka jak mail, tyle że będzie miała inny znaczek)

 • Szuri21

  Ja chciałbym coś sprostować od siebie. W czwartek (2 dni temu) jadąc na uczelnię włascie chciałem sobie pobrać AppWorld i przywitał mnie znany wszystkim komunikat z błędem. Teraz po przeczytaniu tego news'a spróbowałem i o dziwo wszystko elegancko przeszło bez problemów.

  Sprawdzone na Storm 9500 z OS 5.0.0.484.

  Wniosek z tego taki, że to nie jest jakaś funkcjonalność OS, a raczej dobrodziejstwo RIM'u, który postanowił udostępnić AppWorld dla szerszego grona osób. być może kryje się za tym jakaś grubsza sprawa i niespodzianka.

  Jeśli ktoś nadal uważa, że to wina nowego OS, to z chęcią podzielę się historią przeglądarki w moim terminalu, w której ładnie widać, jak dwa dni temu, zostałem przekierowany do strony z uciążliwym komunikatem.

  • a ja mam wątpliwości co do tego – udało mi się pobrać AW przez WiFi bez włożonej karty SIM na 9700 z w/w OS, ale na starszych 5.0 i 8900 i 8520 (bez sim i bis) już mi się to nie udało.

 • Duke
 • PK

  OK, dzieki za info. Wracajac do wersji oprog. Ja mam 5.0.0.351 – bold2, oczywiscie u mnie app world mozna bylo zainstalowac

 • Bat

  Potwierdzam, na Pearla też się instaluje bez żadnych komunikatów! No i działa płynniej niż wasz AppStore 🙂

  • I oferte też ma rownie bogata, a także informuje o wszystkich promocjach itp. 🙂 dos też dziala szybciej od xp Wysłano z BlackBerry® w Orange