AppWorld do pobrania dla wszystkich ?!

Avatar
Piotr Barycki
13.03.2010

AKTUALIZACJA: DvC dał nam znać, że AppWorld da się również pobrać z 9000 z OS 5.0.0.509, co oznacza, że prawdopodobnie na wszystkich terminalach z najnowszym oprogramowaniem 5.0 jest taka możliwość!

AKTUALIZACJA 2: W związku z sugestiami, że AW da się ściągnąć również na urządzeniach ze starszym softem przeprowadziłem test i udało mi się pobrać AW na Bolda z OS 4.6!


Przyznaję, że gdy zobaczyłem wpis vantom’a na naszym forum, jakoś nie chciało mi się wierzyć w to co zostało napisane:


Wgranie tego oprogramowania: 5.0.0.545 (…) pomoglo zainstalowac Blackberry App World, ktorego nie moglem nawet sciagnac w Erze z BIS.


Uznałem jednak, że „co mi szkodzi sprawdzić, w końcu mam 9700 z właśnie tym softem”. Wszedłem więc z poziomu terminala na oficjalną stronę AppWorld i bez przekonania klikałem „Dalej”, przekonany że na końcu czeka mnie standardowy komunikat informujący mnie o tym, że moje urządzenie nie spełnia wymagań AW (AppWorld nie jest oficjalnie dostępny w Polsce). Tak więc, po kolei wyglądało to tak:


Potem:Gdzie po kliknięci „Next” powinienem zostać przekierowany do strony ze wspomnianą już informacją o braku kompatybilności mojego sprzętu z AW. Kliknąłem i…Szok! Byłem w stanie pobrać AppWorld z oficjalnej strony BlackBerry! Nie z alternatywnego źródła, gdzie ktoś ‚wyciągnął’ pliki *.cod z urządzenia, a ze strony, która wcześniej nie pozwalała nam na nic.


Jeszcze większe było moje zdziwienie, kiedy wyciągnąłem kartę SIM z 9700 i podłączyłem się do mojej sieci WiFi – ikonka WiFi na szaro, więc BIS nie działa, brak możliwości wysyłania maili i…nadal mogę pobierać AppWorld!


Niestety, nadal nie są dostępne aplikacje płatne i z poziomu innych urządzeń (8900, 8520, 9000) nie udało mi się powtórzyć podobnego wyczynu. Sklep nie chce też działać przy podłączeniu WiFi bez włożonej karty SIM, i przy żadnej konfiguracji nadal nie da się pobierać płatnych aplikacji.


Czy jest to więc tylko błąd oprogramowania, czy RIM zamierza udostępnić swój sklep wszystkim?


Pobierz