Skąd wiedzieć wszystko o BlackBerry, czyli jak śledzić BBNews :)

Avatar
Piotr Barycki
13.03.2010

Świat technologii ma to do siebie, że wszystko w nim zmienia się błyskawicznie i często nie jesteśmy w stanie za tymi zmianami nadążyć. Podobnie jest w przypadku BlackBerry – codziennie pojawiają się nowe i zaktualizowane aplikacje, do sieci dostają się kolejne informacje na temat nowych terminali, albo ‚wyciekają’ nowe wersje programowania czy też operatorzy udostępniają je w wydaniach oficjalnych. Co więc (i w jaki sposób) zrobić, żeby zawsze być ‚na czasie’, wiedzieć kiedy zaktualizować swój OS, czy też nawet mieć świadomość czy opłaca się kupować konkretny model BlackBerry teraz, czy poczekać, bo już za miesiąc wyjdzie nowy, lepszy?


Odpowiedź na pierwsze pytanie jest oczywiście prosta – śledzić nas ( 🙂 ), a sposobów na to jest wiele:


1) Odwiedzanie BBNews.plRozwiązanie najprostsze – odwiedzanie naszego serwisu poprzez wchodzenie z poziomu przeglądarki na adres www.bbnews.pl. Zapewnia nam oczywiście najlepszy podgląd wydarzeń, możliwość płynnego przemieszczania się pomiędzy kategoriami, artykułami, tagami cy podstronami naszego portalu. Dodatkową zaletą jest to, że dostępna jest mobilna wersja bbnews.pl, przystosowana do ekranów i prędkości pobierania danych przez nasze Jeżynki, tak więc możemy sprawdzać nowości będąc nawet z daleka od komputera i nie martwić się o to, że strona będzie się ładować 5 minut.


Jedyną wadą jest to, że w przypadku kiedy chcemy być zawsze na bieżąco, musielibyśmy odświeżać stronę co chwilę. Dlatego jesteśmy również dostępni na:


2) Twitter

 

 

Czyli jedna z najpopularniejszych form szybkiego informowania – od razu po dodaniu wpisu na bbnews.pl, jego tytuł i link do artykułu pojawia się na naszym koncie na Twiiterze (oczywiście pod warunkiem, że śledzicie @bbnewspl). Po samym tytule możemy wybrać czy interesuje nas dany temat czy nie, a dzięki przejrzystości interface Twittera, możemy go traktować jako swojego rodzaju ‚spis treści’ dla naszej witryny.

 

Ogromną zaletą Twittera jest mnogość aplikacji klienckich na BlackBerry (np. UberTwitter czy Seesmic), dodatkowo korzystających z BIS – dzięki temu nie przegapimy żadnej informacji, a do tego nie wydamy dodatkowo nawet złotówki.

 

Więcej o Twitterze

Kanał BBNews.pl

 

3) Blip

 


Czyli nasz rodzimy Twitter – zasada działania jest praktycznie taka sama, z jedną niestety wadą – brak klienta mobilnego przeznaczonego dla BlackBerry. Na szczęście istnieje „lekka” odmiana strony – m.blip.pl, która pozwala nam na bardzo komfortowe przeglądanie portalu.


Oczywiście, w przeciwieństwie do Twittera, tutaj wszystko jest po naszemu 🙂


BBNews.pl na blip.pl


4) Śledzik

 

Kolejna rodzima odmiana Twittera, z tą zaletą, że możemy śledzić wszystkie informacje ze świata BlackBerry ‚przy okazji’, po prostu wchodzą na portal nasza-klasa.pl. Potencjalną dodatkową zaletą jest możliwość komentowania wpisów.

 

BBNews.pl na N-K

 

4) Facebook

 

 

 

Już samo podobieństwo obrazków z poprzednimi jasno sugeruje, że ta forma otrzymywania od nas informacji nie wymaga wielu dodatkowych komentarzy – wystarczy zostać fanem naszej strony, aby na naszej „ścianie” pojawiały się najświeższe nowości z naszego portalu.

 

BBNews.pl na Facebooku

 

5) YouTube

 

 

Dzięki subskrypcji naszego kanału będziecie mogli być informowani o najnowszych zamieszczanych przez nas filmach, jeszcze ZANIM ukażą się na naszej stronie! Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu YT, żeby zobaczyć to, co inni zobaczą jakiś czas później…

 

BBNews.pl na YouTube


6) RSS

 

 

Rozwiązanie znane doskonale większości internautów – kanały RSS. Z programów do ich odczytywania możemy korzystać zarówno na PC (np. FeedDemon) czy BlackBerry (Viigo). W przeciwieństwie do poprzednich rozwiązań, gdzie widzieliśmy tylko tytuł wpisu i odnośnik do niego, zbierają one informacje z zadanych kanałów, przedstawiając je w skrócie lub w całości, wraz z tytułem, zdjęciami, datą publikacji, autorem, etc.

 

BBNews.pl na RSS

 

7) Subskrypcja mailowa

 

Sposób najszybszy i najwygodniejszy – przy rejestrowaniu się w naszym serwisie wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję, lub ustawić ją później w swoim profilu – od razu po publikacji artykułu będziemy otrzymywać email z jego pełną lub skróconą zawartością, w postaci zwykłego tekstu lub HTML.

 

 

Jak więc widać, metod jest bardzo wiele i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!