BlackBerry AppWorld obchodzi pierwsze urodziny

Avatar
Piotr Barycki
02.04.2010

Wczoraj minął dokładnie rok od otwarcia oficjalnego sklepu z aplikacjami dla BlackBerry, firmowanego przez RIM. Od tej pory, według danych podawanych przez producenta, AW jest dostępny w 46 krajach (początkowo jedynie w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii) i znalazło się w nim ponad 6 000 płatnych i darmowych aplikacji, a baza zarejestrowanych programistów wynosi aż 200 000. Niestety my, jako mieszkańcy Polski, możemy korzystać jedynie (i to od niedawna) z darmowej części tego sklepu.


Trzeba przyznać, że powyższe statystyki wypadają dość blado w porównaniu do konkurencji – sklep Apple, w ciągu pierwszego roku zgromadził aż 50 000 aplikacji, które dały średnią około 137 aplikacji na dzień, w momencie kiedy AppWorld jest zasilany jedynie 16 nowymi programami w tym samym czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że RIM bardzo stara się, aby ich platforma była atrakcyjniejsza dla programistów, oferując im między innymi wyczerpujące instrukcje, kursy online, niezbędne narzędzia, czy nawet własny blog dedykowany właśnie twórcom aplikacji.


Pozostaje nam jedynie życzyć RIM’owi rosnącego wzrostu zainteresowania autorów aplikacji ich systemem, a sobie życzymy, aby AppWorld  w pełnej wersji trafił kiedyś do Polski.


[pocketgamer]