Cisco WebEx Meeting Client dla BlackBerry

Avatar
Adam Cholewa
26.04.2010

Korporacyjni użytkownicy jeżynek, którzy spędzają dużą część swojego czasu pracy na udziale w konferencjach online mogą od kilku dni cieszyć się aplikacją WebEx Meeting Client przeznaczoną dla urządzeń BlackBerry i przygotowaną przez firmę Cisco. Aktualna wersja programu jest oznaczona numerem 1.0.0421.01. Do spotkań/konferencji online realizowanych za pomocą Cisco WebEx Collaboration Cloud z urządzenia BlackBerry można się przyłączyć po kliknięciu na adres URL z zaproszeniem lub używając do tego celu wpisu w kalendarzu urządzenia.

Cisco WebEx Meeting Center dla użytkowników BlackBerry umożliwia także podgląd udostępnianych dokumentów oraz zawartości pulpitów uczestników spotkania. Opcje menu aplikacji zapewniają szybki dostęp do funkcji WebEx. W celu sprawniejszej obsługi z poziomu urządzenia BlackBerry udostępniono zestaw skrótów.

Można rozpoczynać zaplanowane wcześniej spotkania z poziomu terminala BlackBerry a następnie przekazać kontrolę nad prezentacją innym uczestnikom spotkania, którzy korzystają z komputera. Może to oznaczać, że prawdopodobnie nie ma możliwości kontrolowania prezentacji z poziomu jeżynki.

Aplikacja jest darmowa. Wersja instalacyjna miała się pojawić w AppWorld, ale do dziś dnia nie jest wymieniona na liście dostępnych programów. Bez problemu natomiast można zainstalować WebEx Meeting Client ze strony Cisco przy pomocy przeglądarki urządzenia BlackBerry pod adresem  http://webex.com.