Lookout – chroń swoje BlackBerry!

Avatar
Piotr Barycki
13.04.2010

Każdy wie, jaką wartość mają jego dane gromadzone na terminalu BlackBerry – niezależnie od tego, czy są to nasze prywatne numery telefonów do znajomych, czy kontakty biznesowe, wolelibyśmy nawet nie myśleć, co może się stać w przypadku kiedy je utracimy, nie mówiąc już o sytuacji, kiedy dostęp do nich miałby mieć „znalazca” telefonu. W związku z zapotrzebowaniem na aplikacje pozwalające nam na dodatkową ochronę naszych informacji na BB, do naszej dyspozycji został oddany Lookout, pozwalający nam zarówno na wykonywanie kopii zapasowej kontaktów i zdjęć, jak i zawierającego zbiór narzędzi przydatnych po zgubieniu telefonu.


Warto również wspomnieć o tym, że jako prawdopodobnie pierwszy program na BlackBerry posiada wbudowanego antywirusa, który teraz może być niezbyt przydatny (nie słyszeliśmy jeszcze o żadnym), ale w przyszłości – kto wie.


Możliwości:

  • Atywirus – po uruchomieniu sprawdza system pod kątem zawartości podejrzanych plików
  • Kopia zapasowa danych – bezprzewodowe kopiowanie i dostęp przez przeglądarkę do naszych kontaktów i zdjęć
  • Odnajdywanie urządzenia – po zgubieniu terminala możemy, z wykorzystaniem przeglądarki na PC odnaleźć nasze urządzenie, wysłać „syrenę alarmową”, lub zdalnie wykasować wszystkie dane.


Aplikacja w wersji beta jest całkowicie darmowa i wystarczy zarejestrować się na stronie producenta.