Nadchodzi kolejny klient Twittera dla BB – TweetDeck?

Avatar
Piotr Barycki
02.04.2010

Powoli zaczyna się robić coraz tłoczniej na rynku klientów Twittera dla urządzeń BlackBerry – mamy już do dyspozycji chociażby uznanego UberTwitter’a czy TweetGeniusa, innowacyjną (choć chyba już porzuconą) Yatcę, czy też zupełnie nowego Seesmica, nie wspominając już o natywnym kliencie, nad którym pracuje RIM. Jak się okazuje, niedługo do tego grona dołączy również TweetDeck, do tej pory dostępny jedynie na iPhona i… iPada, a także komputery z Windowsem, MacOS, itp.


W dniu dzisiejszym, na oficjalnym kanale TweetDeck na Twitterze, pojawiła się jednak zapowiedź wersji dla Androida i BlackBerry! Data premiery nie została wprawdzie podana, więc można przypuszczać, że będzie odległa, ale z ciekawości zainstalowałem TD na urządzeniu konkurencji i muszę przyznać, że chyba warto poczekać – program wygląda bardzo atrakcyjnie, zapewnia funkcjonalność wymaganą przez większość z nas, a do tego oferuje ciekawie rozwiązane „kolumny” (jak tradycyjne zakładki „Timeline”, „Mentions” „DM”, z możliwością dołożenia kolejnych, np. wszystkich tweetów z naszego otoczenia) i synchronizację statusu z Facebookiem.


Jak widać, RIM powinien dobrze dopracować swoją najnowszą aplikację, ponieważ konkurencja może być naprawdę niezwykle wymagająca…


[rimarkable]