Namiastka OS 6.0 na prawie każdym urządzeniu (chociaż bez polskich znaków…)

Avatar
Piotr Barycki
23.04.2010

Jest coś, co bez wątpienia chciałby mieć każdy użytkownik BlackBerry – Oprogramowanie Systemowe (OS) w zbliżającej się już coraz szybciej wersji 6.0. Niestety, aktualnie dostęp do niej mają jedynie wybrani przez RIM testerzy i projektanci, a my póki co musimy zadowolić się czymś co będzie nam ten system przypominać.

Na taki właśnie pomysł wpadł twórca kompozycji o wiele mówiącej nazwie „I Dream of 6„, który zainspirowany pierwszymi nieoficjalnymi zdjęciami tej wersji systemu przygotował dla wszystkich specjalną kompozycję, która pozwoli nam upodobnić (przynajmniej pozornie) nasze BlackBerry do tych, które będą działać pod kontrolą OS 6.0.


Kompozycja sprawia naprawdę przyjemne wrażenie, a dodatkowo oddane zostały charakterystyczne aspekty najnowszego OS, takie jak np. możliwość przeszukiwania terminalu wprost z ekranu głównego (tu zostało to rozwiązane poprzez umieszczenie skrótu do wyszukiwarki po przeciwnej stronie ekranu w stosunku do ikony profili BB). Całość utrzymuje kolorystykę systemu, który mieliśmy okazję oglądać, choć jak wiadomo jest to tylko kompozycja i zmiany dotyczą tylko powierzchownej części systemu.

Jakby tego było mało, każde przejście pomiędzy ekranami menu, czy otwieranie podręcznego menu jest animowane w atrakcyjny sposób, tak więc możemy poczuć się bardziej „nowocześnie” i uprzyjemnić sobie oczekiwanie na prawdziwe oprogramowanie, które będziemy mogli zainstalować na swoich urządzeniach.


Kompozycja nie jest jednak doskonała i trzeba przyznać, że posiada dwie dość poważne wady: po pierwsze jest płatna i kosztuje prawie 15 zł netto, a po drugie, jak wiele innych kompozycji, ma problem z wyświetlaniem polskich znaków w opcjach, menu i wielu innych wrażliwych punktach (jak np. widać na pierwszy obrazku, przy okazji napisu „Piątek”). Miejmy jednak nadzieję, że autor poprawi ten błąd w miarę szybko, tak aby każdy z nas mógł się nacieszyć tą kompozycją.


I Dream of 6 jest dostępny na modele z serii Storm z OS 4.7 i 5.0, a także 9700, 8900 i 9630.


Kup