News dnia: BlackBerry 9800 z nową przeglądarką i OS 6.0?

Avatar
Piotr Barycki
11.04.2010

AKTUALIZACJA: Jak się okazuje, najprawdopodobniej jest to nowe oznaczenie Slidera – wcześniej 9700a (wycofujemy się z domysłów dotyczących takiego właśnie nazewnictwa dla nowego 9700 i szukamy dalej 🙂 )


Wygląda na to, że czeka nas w tym roku więcej nowych modeli niż się spodziewaliśmy (wspominaliśmy wprawdzie nieśmiało o 13, ale kto by w to wierzył…). Tym razem, dzięki dokumentowi UAProf, utworzonemu 6 kwietnia, udało nam się odkryć, że RIM pracuje nad modelem 9800!

Informacje, które można wyczytać są niezwykle interesujące – terminal ma posiadać pełną klawiaturę QWERTY i ekran o rozdzielczości… 360×480, czyli nie standardowy, szeroki ekran, jaki możemy spotkać w przypadku większości modeli BB, a ekran w układzie pionowym, który mieliśmy okazję oglądać np. w urządzeniach z serii Pearl, z tym, że ten posiada większą rozdzielczość, co może wskazywać na większą przekątną ekranu!Kolejną nowością jest to, że urządzenie będzie pracowało pod kontrolą OS w wersji 6.0!I będzie posiadało również przeglądarkę w tej wersji 6.0:


Oczywiście nie zabraknie również łączności 3G i WiFi w standardzie „n”:


Jak więc widać, kolejny model BlackBerry przed nami – pytanie tylko, jak będzie wyglądał? Czy będzie to kolejna odsłona serii Pearl Flip, tym razem z większą rozdzielczością i (potencjalnie) większym ekranem, a także klawiaturą QWERTY? A może nowy Storm, z wysuwaną klawiaturą? Niestety, nic więcej nie możemy wywnioskować z tego dokumentu, który udało nam się znaleźć o 3 w nocy, ale zapewniamy: to nie ostatnia atrakcja, którą przygotował nam RIM w tym roku!


A może Wy macie pomysły, czym będzie model 9800?