News dnia: Nowa przeglądarka BlackBerry – wiemy kiedy, wiemy dla kogo?

Avatar
Piotr Barycki
10.04.2010

 

 

INFORMACJA: Aby uniknąć niedomówień, redakcja chciałaby zaznaczyć, że wpis został utworzony 09.04.2010, z datą publikacji na dzień dzisiejszy o godzinie 10:00, przed którą nie istniała (z różnych powodów) możliwość edycji.

 

Rozpoczął się już wprawdzie weekend, czyli okres, kiedy staramy się choć na chwilę odpocząć od komputera i wszystkich informacji ze świata, są jednak takie informacje, z których publikacją nie można czekać zbyt długo, zwłaszcza, jeśli są to informacje dobre.

Z naszego zaufanego Źródła otrzymaliśmy dwie wiadomości, które mogą zainteresować (i przede wszystkim ucieszyć) większość z Was, i jak dobrze się domyślacie, dotyczą one najnowszej, rewolucyjnej (i miejmy nadzieję, rewelacyjnej) przeglądarki RIM, powstałej przy udziale przejętej przez Kanadyjczyków firmy Torch Mobile, twórcy Iris Browsera.

Po pierwsze, nowy browser powinien być dostępny od nadchodzących targów WES, czyli jego dystrybucja rozpocznie się już pod koniec kwietnia! Najprawdopodobniej będzie on składnikiem aktualizacji oprogramowania dla wybranych urządzeń.

Zanim napiszemy, które urządzenia otrzymają (według naszych informacji) zaszczyt posiadania tej aplikacji, przypomnimy tylko, do czego będzie ona zdolna (oprócz tego, co widzimy na nagraniu z początku wpisu):

 

 • Dodatkowa obsługa następujących  standardów:
  • HTML 5
  • CSS3
  • DOM L3
 • Zmiana interface
 • Wynik 100/100 w teście ACID3
 • Obsługa dwóch rodzajów widgetów: BlackBerry Widgets i JIL Widgets.
 • Poprawiona obsługa JavaScript


Teraz nasuwa się pytanie: dla których urządzeń dostępna będzie ta aktualizacja? Oczywiście, pewni możemy być dopiero po premierze, ale już teraz możemy zaryzykować stwierdzenie, że otrzymają ją wszystkie urządzenia z OS 5.0! Wbrew wcześniejszym sugestiom, że z obecnych urządzeń tylko posiadacze 9700 będą mogli cieszyć się z większego komfortu przeglądania internetu, nasz informator twierdzi, że w tej kwestii jedynym wyznacznikiem powinna być obecność oprogramowania systemowego BlackBerry w wersji 5.0 lub wyższej.


Trzymamy kciuku – do targów pozostały niecałe 3 tygodnie! Nie będziemy wprawdzie pierwszymi, którzy przeglądarkę zobaczą (niestety, redakcji zabraknie na targach), ale obiecujemy rzetelną relację na podstawie tego co uda nam się dowiedzieć – będzie naprawdę ciekawie!