Recenzja: Antair RE:mind 1.3.0.9700

Avatar
Adam Cholewa
14.04.2010

Dziś chcielibyśmy przedstawić recenzję kolejnego z serii programów autorstwa firmy Antair o nazwie RE:mind. Program służy do zapisywania w bardzo wygodny sposób listy typowych zadań do wykonania. O konieczności wykonania każdego zadania użytkownik może być  powiadamiany na kilka sposobów.

Tradycyjnie na początku podam kilka informacji o wersji testowej oraz cenach. Producent udostępnia użytkownikom wersję próbną aplikacji. Ograniczeniem wersji próbnej jest istnienie na liście zadań, o których program ma przypomnieć użytkownikowi, tylko trzech zadań. Oczywiście po zakończeniu jednego z nich można dopełnić tę listę kolejnym zadaniem tak, aby ich suma była równa 3. Pełna wersja programu nie jest tania. Na dzień dzisiejszy kosztuje ona 42,91 zł netto i jest do nabycia w naszym sklepie BBApps. Do 15. kwietnia dla naszych użytkowników trwa promocja, w której wszystkie programy firmy Antair można nabyć z 20% zniżką po podaniu kodu promocyjnego (kod jest widoczny po zalogowaniu w serwisie): ANTAIRBBNEWS.

Program pozwala zapisywać listę zadań, na której w prosty sposób można umieszczać informacje o:

  • konieczności udzielenia odpowiedzi na otrzymaną wiadomość e-mail,
  • potrzebie oddzwonienia pod numer z listy połączeń urządzenia,
  • prywatnych powiadomieniach.

Po zainstalowaniu produktu, ikonę aplikacji znajdziemy w zależności od wersji oprogramowania w katalogu Aplikacje, w menu głównym lub w folderze Pobierane pliki.

Po uruchomieniu programu ujrzymy okno główne. W oknie istnieje możliwość dodania nowego zadania (przypomnienia), podglądnięcia listy spraw oczekujących oraz zmiany ustawień aplikacji. Zacznijmy może od tego ostatniego punktu. Menu ustawień jest rozbudowane i umożliwia użytkownikowi ustawienie czasu „drzemki” , wskazanie możliwości powiadamiania za pomocą predefiniowanego sygnału dźwiękowego lub/i wibracji, określenie czynności jaka ma zostać wykonana po kliknięciu klawisza ESC oraz wskazania adresu e-mail na jaki mają przychodzić powiadomienia (opcja powiadamiania za pomocą e-mail jest domyślnie wyłączona podczas dodawania zadania).

Gdy uporamy się już z ustawieniami programu możemy przystąpić do definiowania zadań, o których program ma nam przypomnieć. Na początek przedstawię możliwość dodania do listy zadań aplikacji przypomnienia o konieczności wykonania połączenia pod numer widoczny na liście połączeń urządzenia BlackBerry.

Po wywołaniu listy połączeń  i aktywacji menu kontekstowego widoczna jest opcja RE:mind. Po jej wybraniu dane na temat połączenia są przekazywane do aplikacji co bardzo ułatwia umieszczenie informacji o połączeniu na liście zadań. Użytkownik może oczywiście określić kiedy program ma mu przypomnieć o konieczności wykonania połączenia, może także uzupełnić takie zadanie odpowiednim komentarzem.


Po wskazaniu predefiniowego czasu, w którym program ma przypomnieć o konieczności wykonania zadania lub po wybraniu opcji Save zadanie trafia na listę zadań.

Kolejna funkcja realizowana przez RE:mind to dodawanie zadań mających przypomnieć użytkownikom o konieczności udzielenia odpowiedzi na wybrane, z otrzymanych wiadomości e-mail. Podobnie jak w przypadku listy połączeń, należy wejść do skrzynki odbiorczej urządzenia, ustawić kursor na wiadomości, której będzie dotyczyło przypomnienie i wybrać menu kontekstowe. Pojawi się opcja RE:mind, po wybraniu której dane dotyczące wiadomości takie jak Temat oraz pole Od zostają automatycznie przepisane do aplikacji. W tym przypadku użytkownik także może opisać wpis w zakładce Notes. Na zakończenie definiowania zadania należy określić kiedy program ma przypomnieć o konieczności jego realizacji.

Ostatnia z oferowanych opcji to możliwość definiowania zadań osobistych. W tym przypadku po uruchomieniu programu z ekranu głównego należy wybrać opcję New Reminder i w polu tekstowym opisać zadanie do wykonania, wskazać przy okazji czy program ma powiadomić użytkownika o zadaniu za pomocą wiadomości e-mail czy wyłącznie przy użyciu okienka popup (+zdefiniowane w ustawieniach dźwięk i/lub wibracja).

Jeśli chodzi o możliwość ustawiania przypomnień to można oczywiście podać dowolną wartość w minutach, godzinach, dniach czy też tygodniach, ale autorzy w celu ułatwienia użytkownikom wpisywania tych wartości zaproponowali listę predefiniowanych terminów (5 minut, 30 minut, 1 godzina, 1 dzień…).

W każdej chwili można podglądnąć listę zadań, o których program ma przypomnieć. Są one wyświetlane chronologicznie, tzn. zadania o których mamy zostać najwcześniej poinformowani widoczne są na górze listy. Przy każdym zadaniu widoczna jest ikona, która oznacza typ zadania (e-mail, połączenie głosowe, zadanie/przypomnienie osobiste).

W chwili powiadomienia o konieczności wykonania danej czynności (tu: aktywne powiadamianie w oknie popup) wyświetlany jest na ekranie alert (jeśli w menu Settings zostało wybrane powiadamianie dźwiękiem to słychać także takie przypomnienie) możemy wybrać opcję drzemki, możemy takie powiadomienie przełożyć na inny termin lub wybrać opcję kasującą powiadomienie i w efekcie usuwającą zadanie z listy.

Testuję ten program od około dwóch tygodni. Ponieważ używam go głównie do szybkiego odkładania ze skutkiem „nie zapomnij” powiadomień o konieczności oddzwonienia oraz udzielenia odpowiedzi na wiadomość e-mail, podejście autorów programu do rozwiązania tego problemu bardzo ułatwiło mi zarządzanie takimi prostymi czynnościami.

Na moim terminalu Bold 2 9700 mam niestety problem z ikoną programu, która lubi zniknąć. Program da się uruchomić ponieważ oryginalna ikonka autorstwa Antair jest zastąpiona domyślną ikoną systemową, która jest przypisywana aplikacjom nie posiadającym własnych ikonek. Problem znika po restarcie terminala (przez wyjęcie baterii). Wyjaśniałem tę kwestię u autorów. Jedyną radą jest w moim przypadku zmiana OS ponieważ to on zarządza ikonkami aplikacji. Nie ma jednak gwarancji, że w wyższym OS problem zniknie.

Podsumowując. Pomimo drobnej i mało istotnej dla działania programu uwagi dotyczącej znikającej ikony, uważam RE:mind za bardzo pomocne narzędzie do wspomagania organizowania czasu. Zachęcam do przetestowania.


Kup teraz / przetestuj