RIM pracuje nad natywną aplikacją do podcastów!

Avatar
Piotr Barycki
29.04.2010

Osoby, które śledzą mnie na Twitterze zapewne już wiedzą, że RIM pracuje nad czymś, co spowodowało, że zacząłem szukać moich nigdy nie używanych słuchawek. Dzięki serwisowi BBLeaks.com możemy już powiedzieć co wywarło na mnie takie pozytywne wrażenie – natywna aplikacja do pobierania i odtwarzania podcastów na BlackBerry.

Trzeba przyznać, że ta forma odsłuchiwania i oglądania tematycznych audycji i filmów wideo nie jest u nas tak popularna jak za granicą, chociaż i w naszym środowisku pojawiły się informacje o tym, że byłaby ona dość pożądana. RIM pracuje więc bardzo intensywnie nad aplikacją, która umożliwi nam zapisywanie się do wybranych przez nas źródeł, podzielonych tematycznie tak, abyśmy bez problemu mogli wybrać kanały które nas interesują.

Chwilowo aplikacja posiada dość ograniczony wybór stacji, z których możemy korzystać, nie istnieje też możliwość dodawania własnych źródeł, co jest dość niewygodne w związku z dość mizerną ofertą, która zostaje nam przedstawiona po instalacji aplikacji.

Interesujące i dość rozbudowane są opcje konfiguracyjne, które pozwalają nam m.in. na ustalenie, że podcasty mają być ściągane tylko przy użyciu WiFi, albo tylko podczas użycia WiFi i podłączenia do źródła zasilania (w celu uniknięcia wyraźnego spadku baterii podczas pobierania nowych audycji).

Ciekawostką jest fakt, że utworzone linki prowadzą do strony blackberry.com/podcasts, która niestety na razie jest chroniona hasłem i opisana jako WES Podcasts, ale prawdopodobnie po udostępnieniu tej aplikacji szerszemu gronu użytkowników tam właśnie znajdować będzie się internetowy katalog stacji i (być może) nasze konto (istnieje możliwość synchronizacji informacji o podcastach z urządzenia z serwerem)


 

[Dla spostrzegawczych – swojski akcent w powyższych zdjęciach 😉]