Honda Safety Driving – prowadź bez przeszkód

Piotr Barycki
23.05.2010

[Na samym wstępie warto zaznaczyć, że pomimo nazwy, aplikacja jest przeznaczona dla posiadaczy aut wszystkich marek, a nawet (jak np. w moim przypadku ;)) dla osób, które auta w ogóle nie posiadają]

Każdy z nas wie, jak niebezpieczne może być prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy podczas kierowania samochodem, dla tego wiele osób unika tej czynności w trakcie jazdy, zostawiając ją na chwilę, kiedy wysiądą z auta i będą mogli spokojnie porozmawiać. Nie każdy jednak z naszych potencjalnych rozmówców wie, że w danej chwili prowadzimy samochód, a w niektórych przypadkach ciągłe dzwonienie naszej komórki może nas doprowadzić do skrajnej irytacji. Z myślą o takich osobach VEELABS INDONESIA przedstawił aplikację, która pozwoli nam za darmo zablokować na określony czas wszelkie połączenia przychodzące.

HSD posiada prosty i przejrzysty interface, a także niewielką (choć w całości wystarczającą) ilość opcji konfiguracyjnych.


Aplikacja umożliwia nam automatyczne odrzucanie polączeń w dwóch „trybach”: w pierwszym przypadku połączenie zostanie automatycznie odrzucone, a do dzwoniącego wysłana zostanie krótka wiadomość tekstowa o zdefiniowanej przez nas treści. Po wybraniu opcji drugiej, wszystkie połączenia będą automatycznie przekierowywane na naszą pocztę głosową, o ile jest ona aktywna.

Program automatycznie aktywuje się przy uruchomieniu go, a po zminimalizowaniu w trybie aktywnym sygnalizuje włączenie blokady odpowiednią ikoną na pulpicie. Sama ikona programu w menu głównym również zmienia się w zależności od tego czy aplikacja jest aktywna, czy nie.

Safety Driving możemy zastosować nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w przypadku kiedy udajemy się na ważne spotkanie, w trakcie którego ktoś może intensywnie próbować się do nas dodzwonić.

Pobierz

  • kuku00

    Bardzo fajna szybkodzialajaca aplikacja i to w pelni za darmo polecam

  • FoxHound

    Jak dla mnie bez sensu. BB to przede wszystkim terminal dla biznesu. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby jakiś PH wyłączał sobie rozmowy przychodzące na czas jazdy samochodem… Że już nie wspomnę o tym że mało kto nie odbiera telefonu podczas jazdy… No chyba że po raz 10 dzwoni żona dlaczego jeszcze nie jesteś w domu 😛 Rozmowy + jazda samochodem (bezpiecznie) = słuchawka BT lub zestaw głośno mówiący a reszta to bezsens (wg mnie) Na spotkaniach to co innego…