Honda Safety Driving – prowadź bez przeszkód

Avatar
Piotr Barycki
23.05.2010

[Na samym wstępie warto zaznaczyć, że pomimo nazwy, aplikacja jest przeznaczona dla posiadaczy aut wszystkich marek, a nawet (jak np. w moim przypadku ;)) dla osób, które auta w ogóle nie posiadają]

Każdy z nas wie, jak niebezpieczne może być prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy podczas kierowania samochodem, dla tego wiele osób unika tej czynności w trakcie jazdy, zostawiając ją na chwilę, kiedy wysiądą z auta i będą mogli spokojnie porozmawiać. Nie każdy jednak z naszych potencjalnych rozmówców wie, że w danej chwili prowadzimy samochód, a w niektórych przypadkach ciągłe dzwonienie naszej komórki może nas doprowadzić do skrajnej irytacji. Z myślą o takich osobach VEELABS INDONESIA przedstawił aplikację, która pozwoli nam za darmo zablokować na określony czas wszelkie połączenia przychodzące.

HSD posiada prosty i przejrzysty interface, a także niewielką (choć w całości wystarczającą) ilość opcji konfiguracyjnych.


Aplikacja umożliwia nam automatyczne odrzucanie polączeń w dwóch „trybach”: w pierwszym przypadku połączenie zostanie automatycznie odrzucone, a do dzwoniącego wysłana zostanie krótka wiadomość tekstowa o zdefiniowanej przez nas treści. Po wybraniu opcji drugiej, wszystkie połączenia będą automatycznie przekierowywane na naszą pocztę głosową, o ile jest ona aktywna.

Program automatycznie aktywuje się przy uruchomieniu go, a po zminimalizowaniu w trybie aktywnym sygnalizuje włączenie blokady odpowiednią ikoną na pulpicie. Sama ikona programu w menu głównym również zmienia się w zależności od tego czy aplikacja jest aktywna, czy nie.

Safety Driving możemy zastosować nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w przypadku kiedy udajemy się na ważne spotkanie, w trakcie którego ktoś może intensywnie próbować się do nas dodzwonić.

Pobierz