Podgląd plików PDF na BlackBerry za darmo jest możliwy!

Avatar
Piotr Barycki
19.05.2010

Przy czym od razu trzeba zaznaczyć, że poniższa metoda może nam pomóc jedynie zapoznać się bardzo ogólnie z treścią dokumentu, co wymuszają niestety pewne (dość poważne w przypadku tego rodzaju plików) ograniczenia. Pozwala nam jednak choć pobieżnie przyglądnąć się dokumentom, które mamy zapisane w pamieci telefonu lub na karcie pamięci, bez konieczności zakupu kosztownego oprogramowania.

Jedyne co jest nam potrzebne, aby „rzucić okiem” na PDF’a, którego zapisaliśmy na telefonie jest… AppWorld i jedna (firmowana zresztą przez RIM) darmowa aplikacja – BlackBerry Presenter. Oczywiście nie zamierzamy nic wyświetlać (chociażby dlatego, że nie posiadamy odpowiedniego urządzenia), ale po zainstalowaniu wymienionego wcześniej oprogramowania otrzymamy możliwość przeglądania „niedostępnych” wcześniej plików.

Wystarczy uruchomić aplikację BlackBerry Presenter, następnie wybrać opcję „Browse” i wyszukać zapisany przez nas wcześniej plik PDF, który po krótkiej chwili zostanie wyświetlony na ekranie.

Niestety, brak możliwości powiększania dyskwalifikuje BBP jako pełnoprawnego zamiennika programów takich jak DocumentsToGo – problem staje się uciążliwy zwłaszcza przy „poziomych” PDF’ach, które są po prostu nieczytelne.

Pobierz


[wynalazł: wheelerwasp02]