Rozszerzony BIS w Erze już za miesiąc?

Avatar
Piotr Barycki
25.05.2010

Być może dziś przedstawiamy Wam jedne z najciekawszych informacji dotyczących ofert operatorów. Podane przez nas informacje, pomimo że dotarły do nas nieoficjalnie można uznać za niezwykle wiarygodne.

Jak pewnie większość z Was zauwazyła, od pewnego czasu z Facebookiem dla BlackBerry dzieją się dość dziwne rzeczy, z których najdziwniejszą jest to, że w przypadku gdy przeglądarka zidentyfikuje nas jako mieszkańca Polski i spróbuje pobrać wersję PL, operacja zakończy się niepowodzeniem. Postanowiliśmy więc zbadać przyczyny zaistniałego stanu rzeczy, kierując nasze pytania praktycznie do samego źródła. Informacje, które otrzymaliśmy były dość zaskakujące, zwłaszcza jeśli zwrócimy uwage na to do jakich wniosków prowadzą: najprawdopdobniej już w ciągu najbliższych miesięcy (obstawiamy, że już w miesiącu naszych urodzin) Era planuje umożliwienie swoim abonentom korzystanie z mobilnego Facebooka dla BlackBerry! Każdy z nas (a przynajmniej spora część) wie doskonale, czego potrzebuje Facebook dla BlackBerry do sprawnego działania – Usługi BlackBerry z możliwością przeglądania, czyli mówią „po naszemu” BIS- B, a „po ludzku” BIS z nielimitowaną możliwością przesyłu danych w ramach przeglądarki, komunikatorów i wszystkich innych aplikacji potrafiących korzystać z punktu dostępowego blackberry.net.

Do tej pory oferta Ery była krytykowana przez wielu właśnie z powodu uboższej wersji BlackBerry Internet Service, co nie dość, że zmuszało do dokupienia odpowiednich pakietów internetowych i wykluczało korzystanie z licznych aplikacji firmowanych przez RIM, takich jak wspomniany już wcześniej Facebook, Flickr, Twitter czy GoogleTalk.

Niestety, nie mamy jeszcze dokładnych informacji dotyczących konkretnej daty wprowadzenia „rozszerzonego” BIS, ani także warunków, jakie zostaną zaproponowane obecnym posiadaczom tej usługi BlackBerry, wykupionej np. w ramach nowych Taryf Multimedialnych czy Taryf Dedykowanych BlackBerry. Obiecujemy jednak, że będziemy trzymać rękę na pulsie i przekazywać Wam wszystkie informacje, jakie tylko uda nam się zdobyć.