News dnia: Pierwsze zdjęcia BlackBerry Shield!

Avatar
Piotr Barycki
24.06.2010

Mieliśmy (i dalej mamy) dla Was urodzinowe prezenty, teraz czas na urodzinowe mega-newsy! Dzięki naszemu doskonałemu źródłu weszliśmy w posiadanie pierwszych zrzutów ekranu z najnowszego „dziecka” Research In Motion – BlackBerry Shield dla BIS!


Dla tych, którzy nie pamiętają czym jest Shield dla BIS, przypominamy:

  • Zdalne czyszczenie urządzenia – w przypadku zgubienia terminala, wystarczy zalogować się na stronę BBShield, aby usunąć wszystkie dane z urządzenia i/lub karty pamięci
  • Ekran „lost&found” – możemy zdanie ustawić aby na ekranie zgubionego BlackBerry wyświetlały się od teraz informacje o dowolnej treści (np. „oddaj mnie proszę”)
  • Możliwość zdalnego ustawienia hasła na BlackBerry
  • Głośny dzwonek – opcja przydatna nawet gdy ‚zgubiliśmy’ swoje BlackBerry… w domu – po uaktywnieniu tej opcji BB będzie ‚zachowywać się’ najgłośniej jak potrafi, czym może np. zwrócić uwagę kogoś, kto podniesie telefon, zobaczy ekran „Lost&Found” i odda nam naszą Jeżynkę (opcja może nie działać poprawnie w Polsce :) )
  • Śledzenie urządzenia – na podstawie nadajników GSM i/lub GPS na bieżąco monitorowana jest pozycja naszego urządzenia, z możliwością zobaczenia go na mapie (jak w GoogleMaps) z poziomu strony BBShield
  • Kopia zapasowa – bezprzewodowe tworzenie i  przywracanie kopii zapasowej, z możliwością ustawienia automatycznego jej wykonywania w zadanych interwałach czasowych (może być dokonywana przez sieć komórkową, lub WiFi – istnieje możliwość ustawienia tworzenia kopii zapasowej jedynie za pośrednictwem WiFi)

Z informacji, które udało się nam uzyskać wynika, że Shield już bardzo niedługo wejdzie w fazę testów (być może publicznych).

Rozwiązanie to będzie dostępne za darmo, jednak jedynie dla osób posiadających usługę BIS wraz z usługą przeglądania (BIS-B).

Poniżej zrzuty ekranu prezentujące poszczególne funkcje, zarówno z poziomu urządzenia, jak i przeglądarki.

Zdalne czyszczenie urządzenia:

Zdalne zakładanie hasła:

Ekran „lost&found”

Głośny dzwonek

Lokalizacja urządzenia z poziomu przeglądarki

Ustawienia synchronizacji z poziomu BB

Ustawienia synchronizacji z poziomu BB c.d.