Programiści aplikacji dla Windows Mobile uciekają do BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
17.06.2010

Jeśli ktoś nadal narzeka, że na BlackBerry nie ma tylu gier i aplikacji co na np. Windows Mobile to powinien wiedzieć, że sytuacja ta zaczyna się powoli zmieniać. Według badań iGR, BlackBerryOS jest drugą najpopularniejszą platformą, na którą decydują się autorzy aplikacji tworzonych do tej pory na Windows Mobile.

Research In Motion od dłuższego czasu stara się (z powodzeniem) o rozwój środowisk programistycznych tworzących aplikację dla smartphone’ów kandyjskiej produkcji. Otwarcie BlackBerry AppWorld i jego najnowsza aktualizacja do wersji 2.0, założenie specjalnego blogu dedykowanego programistom, niezwykle bogata baza instrukcji obejmujących zarówno materiały tekstowe, wideo, czy przykładowe fragmenty kodów sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się platformą BlackBerry, jako platformą, na której warto realizować swoje programistyczne pomysły.

Bez wątpienia minie jeszcze dużo czasu, zanim AW urośnie do wielkości chociażby zbliżonej do AppStore, niewątpliwie jednak aż tak niemożliwe, jak wydawało się to jeszcze kilka miesięcy  temu.