Blaq – kolejny klient Twittera na horyzoncie

Avatar
Piotr Barycki
31.08.2010

Klientów Twittera jest już wiele (z firmowanym przez RIM włącznie), ale najwyraźniej rynek jest na tyle obszerny, aby pomieścić również i nowych graczy. Tym razem pozycję lidera będzie starał się zaatakować całkowicie świeży produkt – Blaq.

Autorzy na swoim blogu zaczęli już publikować pierwsze prezentacje swojej aplikacji, podkreślając jej intuicyjność, przejrzysty interface i wydajność. Chwilowo program wygląda naprawdę interesująco, choć ciężko dostrzec w nim prawdziwie innowacyjne rozwiązania. Według producenta, Blaq posiada jednak szereg cech i zalet, które umożliwiają nazywanie go prawdziwą „SuperAplikacją” (oczywiście zostanie on również zgłoszony do odpowiedniego konkursu zorganizowanego przez Research In Motion), i które zostaną nam przedstawione już w najbliższej przyszłości. Z tego też powodu warto mieć oko na tą aplikację – może jej nowe funkcje sprawią, że będziemy musieli rozważyć ‚przesiadkę’ z naszego aktualnie używanego klienta Twittera (jakikolwiek by nie był)?

Niestety, Blaq nie jest jeszcze publicznie dostępny do pobrania i nie jest znana data jego premiery, ani ewentualna cena.

Strona autorów