GiveMeYourJAD – problem instalacji OTA rozwiązany

Avatar
Piotr Barycki
17.08.2010

Większość producentów i sklepów udostępnia swoje oprogramowanie dla BlackBerry jedynie w wersji OTA, wymagającej pobrania i instalacji aplikacji za pomocą natywnej przeglądarki BlackBerry. Czasem jednak nie mamy takiej możliwości, czy to ze względu na brak BIS, ograniczenia w BES, czy też wyjazd za granicę bez możliwości skorzystania z WiFi. Na szczęście problem ten rozwiązuje darmowy program o wiele mówiącej nazwie GiveMeYourJAD.

GMYJ jest drobnym narzędziem, za pomocą którego w prosty sposób z wykorzystaniem PC pobierzemy wszystkie pliki odpowiedzialne za instalację wybranego programu, a następnie automatycznie przekonwertujemy je do formatu .alx, który bez problemu może zostać zainstalowany przez Desktop Managera.

Wszystko co należy zrobić to: instalacja GMYJ, uruchomienie go, wklejenie linku do pliku instalacyjnego .jad, a następnie kliknięcie „Go”. W wybranym przez nas wcześniej folderze pojawi się odpowiedni plik .alx wraz z plikami .cod, co spowoduje, że Desktop Manager będzie w stanie wgrać aplikację na nasze urządzenie.

Pobierz