GiveMeYourJAD – problem instalacji OTA rozwiązany

Piotr Barycki
17.08.2010

Większość producentów i sklepów udostępnia swoje oprogramowanie dla BlackBerry jedynie w wersji OTA, wymagającej pobrania i instalacji aplikacji za pomocą natywnej przeglądarki BlackBerry. Czasem jednak nie mamy takiej możliwości, czy to ze względu na brak BIS, ograniczenia w BES, czy też wyjazd za granicę bez możliwości skorzystania z WiFi. Na szczęście problem ten rozwiązuje darmowy program o wiele mówiącej nazwie GiveMeYourJAD.

GMYJ jest drobnym narzędziem, za pomocą którego w prosty sposób z wykorzystaniem PC pobierzemy wszystkie pliki odpowiedzialne za instalację wybranego programu, a następnie automatycznie przekonwertujemy je do formatu .alx, który bez problemu może zostać zainstalowany przez Desktop Managera.

Wszystko co należy zrobić to: instalacja GMYJ, uruchomienie go, wklejenie linku do pliku instalacyjnego .jad, a następnie kliknięcie „Go”. W wybranym przez nas wcześniej folderze pojawi się odpowiedni plik .alx wraz z plikami .cod, co spowoduje, że Desktop Manager będzie w stanie wgrać aplikację na nasze urządzenie.

Pobierz

 • Mr.mapka

  Rewelacja.
  połowa problemów z "uciekającymi" instalkami z głowy. Będzie można je na HDD zbierać.

  • krzychup

   Takie "cuda" juz od dawna robi duzo bardziej wszechstronny vnbbUtils (niedawno nawet opisywany na BBN http://www.bbnews.pl/?p=13000).

   Warto wyedytowac sobie utworzone takimi programami JADy i ALXy jako txt w celu usuniecia "bonusowych" informacji o tym np. jakim programem zostaly one utworzone.

 • Robinho

  Polecam redaktorom przedstawienie prostej i przydatnej w podrozy aplikacji z kursami walut. Akurat ostatnio musieli wprowadzic obsluge BIS. XE Currency, dostepne w App World.

 • Robinho
  • Robinho

   sorry nie zauwazylem ze istnieje juz wpis w tym temacie