Pierwsze recenzje BlackBerry 9105 Pearl 3G

Avatar
Piotr Barycki
29.08.2010

Nie raz mieliśmy już okazję zobaczyć jak na zdjęciach „na żywo” prezentuje się, wyposażona w SureType odmiana BlackBerry Pearl 3G, oznaczona numerem 9100. Niewiele mówiło się jednak o jej ‚siostrze’, oferującej takie same parametry, przy innym sposobie wprowadzania tekstu – klasycznej klawiaturze T9. Kilka ciekawych zdjęć tego urządzenia przygotował nasz znajomy Stefano z włoskiego serwisu BBWorld.info.

Jak widać na fotografiach, nie wszystkie klawisze są oddzielone od siebie, tworząc charakterystyczne pasy. Na szczęście każdy z przycisków jest na tyle duży i wyczuwalny, że osoby mające do tej pory styczność z klawiaturami tego typu nie powinny mieć problemów z przyzwyczajeniem się do tego terminala. Przesiadka z pełnych klawiatur QWERTY może być jednak drogą przez mękę – po dłuższym czasie korzystania z klawiatur 9000, 8900 czy 9700, powrót do tego sposobu wprowadzania danych jest niezwykle trudny.

Wszystkie podzespoły wykorzystane w 9105 są takie same jak w przypadku modelu 9700, tak więc wybieramy w tym przypadku jedynie pomiędzy rozmiarem i sposobem wprowadzania tekstu. Również obydwa z nich otrzymają aktualizację do oprogramowania systemowego BlackBerry 6, wraz z nową przeglądarką.

Więcej zdjęć

Jeśli urządzenie kiedykolwiek trafi do naszej redakcji – postaramy się przygotować wyczerpującą recenzję. Jeśli ktoś już w tym momencie zdecydował się na zakup, będziemy wdzięczni za ewentualne podzielenie się z nami (i z naszymi czytelnikami) wrażeniami na temat Perełki.