BlackBerry 9570 uchwycony na zdjęciach

Avatar
Piotr Barycki
22.09.2010

O istnieniu modelu 9570 wiemy już od pewnego czasu, nie widzieliśmy jednak dotąd żadnego zdjęcia przedstawiającego to urządzenie. Na szczęście istnienie tego terminala potwierdziła fotografia opublikowana przez serwis BBLeaks, która wprawdzie nie zdradza zbyt wiele, ale jednak daje nam nieco informacji.

Przede wszystkim potwierdza się, że 9570 będzie nadal pracować pod kontrolą systemu operacyjnego BlackBerry6 i działać w trybie World Edition, zapewniającym obsługę zarówno sieci GSM jak i CDMA (podobnie np. do modelu 9650 czy 9550). W przeciwieństwie do urządzenia przedstawionego na tym zdjęciu widoczny jest również brak TrackPada. Bardzo prawdopodobne staje się w tym momencie, że zgodnie z pierwszymi informacjami na temat Storma „3” będzie to jedynie niewielkie odświeżenie drugiego BB z tej serii, wzbogaconego o dodatkową pamięć RAM, aparat 5MPX i nowy system.

Czy podczas zbliżającego się DevCon będziemy mieli okazję ujrzeć zarówno ten model, jak i prawdziwego Storma 3 i czy to urządzenie również otrzyma możliwość pracy z systemem operacyjnym przygotowywanym przez QNX? Pozostaje nam tylko czekać…