BMW ConnectedDrive – nowe, lepsze połączenie z BlackBerry

Piotr Barycki
24.09.2010

Producenci samochodów coraz więcej wysiłku wkładają w jak największą integrację systemów samochodowych z naszymi telefonami. Do tej pory mieliśmy okazję podziwiać m.in. FordSYNC, czy iDrive od BMW, które na targach Paris Motor Show 2010 w przyszłym miesiącu doczeka się nowej odsłony z unikalną na skalę światową integracjąConnectedDrive.

Oprócz powyższego sformułowania nie zostały podane żadne szczegóły, jednak poznamy je najprawdopodobniej już pomiędzy 2. a 17. października. Do tej pory system iDrive umożliwiał nam m.in. wyświetlanie i odczytywanie przychodzących wiadomości email, a także obsługi połączeń przychodzących i wychodzących za pomocą głosu.

Jeśli nie jesteś pewnie, czy Twój zestaw samochodowy jest w stanie poprawnie działać z Twoim terminalem, pomocna może okazać się przygotowana przez Research In Motion lista zgodnych produktów.

Zapominalskim może za to przydać się CarFinder, który umożliwi nam bezproblemowe odnalezienie miejsca zaparkowania naszego auta (niestety niezbyt pomaga w szukaniu auta na parkingu wielopoziomowym, a przecież każdy może zapomnieć, na którym poziomie go zostawił…).


[via]

 • Bronek Errorek

  nic trzeba kupic BMW

 • Bronek Errorek

  ciekawy filmik prezentujacy system QNX: http://www.youtube.com/watch?v=e9ozsBkkjz0

 • subuk

  W Paryżu za miesiąc … na szrocie w Jasienicy koło Bielska-Białej od 3 tygodni można kupić … 😀 Całą resztę samochodu też się uzbiera … trzeba tylko zaglądnąć w parę miejsc 😉

  • Bronek Errorek

   ale ja nie mówię o 15 letnim na gaz i dla dresiarzy 😀

 • fism

  Szkoda,że w mojej skodzie to nie działa 😛