[FAQ] Jak uruchomić BlackBerry w trybie awaryjnym?

Piotr Barycki
13.09.2010

Czasem zdarza się, że poprzez instalację nieodpowiedniego oprogramowania nasz telefon nie chce się uruchomić, lub jest w jakiś sposób blokowany tuż po uruchomieniu. Twórcy systemu BlackBerry przygotowali jednak na takie przypadki specjalny tryb, który umożliwi nam usunięcie niewygodnych plików lub aplikacji, bez konieczności ‚czyszczenia’ całego urządzenia.

Aktywacja trybu bezpiecznego spowoduje uruchomienie systemu bez włączonych aplikacji producentów trzecich, nawet w przypadku kiedy włączoną mają opcje uruchamiania wraz ze startem urządzenia.

Aby włączyć Tryb Bezpieczny, należy wyciągnąć baterię i podczas włączania terminala trzymać przycisk „Powrót” (ESC). Jeśli operacja zostanie wykonana poprawnie, na ekranie wyświetli się komunikat identyczny z przedstawionym na powyższym zdjęciu.

W TB działają wszystkie usługi BlackBerry, a także programy, które uruchomimy ręcznie. Po przeprowadzeniu wymaganych przez nas operacji należy zresetować urządzenie poprzez wyciągnięcie baterii.

Próba uruchomienia w trybie awaryjnym może również rozwiązać problem „zawieszania” się BlackBerry podczas ładowania systemu, kiedy w trybie normalnym pasek ładowania zatrzymuje się w okolicach 3/4. Po uruchomieniu trybu bezpiecznego i ponownym restarcie, terminal powinien bez problemu ‚załadować’ się do końca.

 • Amnerox

  No proszę. Użytkuję już BB od jakiegoś czasu, a nawet nie wiedziałem że mam tryb awaryjny. Pewnie dlatego że mój Bold2 się nigdy nie wiesza 🙂

 • krzychup

  Ale jak dlugo nalezy trzymac ESC? Skoro terminal startuje mi w 6-7 minut, to caly czas mam gniesc ten guzik?

  • fism

   Roznie. Teoretycznie wystarczy przez chwile, ale też w trakcie ladowania mozna od czasu do czasu kliknac.Wyslano z BlackBerry®

 • pewnegoDNIA

  w jakich OS-ach ta metoda działa?

 • Dominika Kazimierczyk

  a co w przypadku blacberry passport w ktorym nie mozna wyciagnac baterii, nie chce sie wlaczyc wyswietla sie tylko napis blackberry i nie da sie go wylaczyc