BlackBerry Partners Fund ogłasza listę zwycięzców konkursu „SuperApp”

Avatar
Piotr Barycki
18.11.2010

W dniu wczorajszym ogłoszona została lista 12 kandydatów do zwycięstwa w konkursie na SuperAplikację, a już dziś możemy już poznać ostatecznie nagrodzone firmy i aplikacji z każdego z czterech regionów.

Jeśli ktoś dopiero teraz się obudził i nie wie wie, czym jest SuperAplikacja, ani konkurs zorganizowany przez Partners Fund – dla przypomnienia komunikat prasowy:

W imieniu Research In Motion mamy przyjemność poinformować, że BlackBerry Partner Fund ogłosił rozpoczęcie trzeciego corocznego BlackBerry Partners Fund™ Developer Challenge.W tym roku konkurs będzie rozgrywał się wokół „Super Apps” – zadaniem deweloperów jest stworzenie aplikacji, które wskażą zalety i wyjątkowe możliwości platformy BlackBerry® Application Platform.

W związku ze wzrostem międzynarodowej społeczności deweloperów BlackBerry, konkurs po raz pierwszy będzie rozgrywał się z uwzględnieniem czterech regionów: Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. Aplikacje mogą być zgłaszane od dziś do 6 września 2010 roku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odwiedzić stronę http://bpf.wufoo.com/forms/2010-blackberry-super-apps-developer-challenge/ i wypełnić formularz aplikacyjny. Do konkursu można zgłosić wszystkie nowe oraz istniejące już aplikacje.

Jury oceni aplikacje w siedmiu kategoriach: Efektywność, Rozrywka, Wiedza, Udostępnianie/Wymiana, Nawigacja, Multi-media oraz Aktualności. Wybór regionalny będzie ogłoszony w tygodniu rozpoczynającym się 27 września 2010 roku. Regionalne półfinały w każdej z kategorii zostaną ogłoszone 1 października 2010. Zwycięzcy oraz finaliści zostaną zaprezentowani 18 października 2010 roku.

“Konkurs dla deweloperów BlackBerry Partners Fund rósł przez ostatnie trzy lata. W tym roku będziemy nagradzać środowisko twórców aplikacji BlackBerry na wielu poziomach, tak aby nagrodzić więcej twórców niż kiedykolwiek wcześniej,” mówi Kevin Talbot, Co-managing Partner w BlackBerry Partners Fund. „BlackBerry Partners Fund docenia innowacyjność w tworzeniu aplikacji, bez których nie możemy się obejść a które mogą powstać tylko w oparciu o platformę BlackBerry Application.”

Twórcy aplikacji wyłonieni na każdym etapie konkursu otrzymają wyjątkowe nagrody, które nie tylko będą dużym wsparciem w pracy nad aplikacjami na platformę BlackBerry, ale i pomogą odnieść sukces komercyjny. Maksymalnie czterech regionalnych zwycięzców otrzyma pakiet nagród o wartości 85 000 dolarów. Zawierać on będzie usługi/narzędzia do promocji aplikacji, smartfony BlackBerry, wsparcie marketingowe BlackBerry App World™,  elitarne członkostwo w BlackBerry® Alliance Program oraz wiele innych. Przyznanie wymienionych nagród możliwe jest dzięki pomocy społeczności  BlackBerry Developer Services. W jej skład wchodzą takie firmy, jak: 151 Ventures, App-Promo, DeviceAnywhere, Medialocate, Mob4Hire oraz Perfecto Mobile – które dostarczają wiele usług do uczestników tegorocznej edycji  BlackBerry Partners Fund Developer Challenge.

28 regionalnych półfinalistów otrzyma pakiety nagród o wartości ponad 16 000 dolarów, natomiast 12 regionalnych finalistów – pakiety nagród o wartości blisko 35 000 dolarów. Maksymalnie 400 deweloperów wybranych w regionach otrzyma bezpłatnie smartfony BlackBerry w celu udostępnienia aplikacji w konkursie.

Aplikacje będą oceniane na podstawie jakości, wrażeń użytkowników oraz tego w jak efektywny sposób wykorzystują cechy „Super App”. Platforma Blackberry Application Platform pozwala deweloperom w szybki i łatwy sposób tworzyć aplikacje, które bez problemu współdziałają z podstawowymi aplikacjami BlackBerry lub aplikacjami innych firm. Aplikacje te są zindywidualizowane i kontekstowe, dzięki czemu mogą współpracować ze skrzynką odbiorczą, kalendarzem, książką adresową lub każdą inną dedykowaną aplikacją BlackBerry, aby zagwarantować najwyższej jakości doświadczenia wszystkim użytkownikom.