Podsumowanie tygodnia 3/11 – Bold, Torch i PlayBook…

Avatar
Piotr Barycki
21.11.2010

BlackBerry Torch, Bold i PlayBook – tak można w największym skrócie podsumować kolejny tydzień w świecie BlackBerry. W związku jednak z tym, że od pewnego czasu można tak podsumować niemal każdy tydzień, zobaczmy o co dokładnie chodziło w tym 😉

BlackBerry® Bold™ 9780 i BlackBerry® Torch™ 9800 jeszcze w tym miesiącu w Orange

Nic nie cieszy tak, jak premiera nowych terminali BlackBerry, tym bardziej, jeśli są to premiery krajowe. Po debiucie Torch’a w e-BlackBerry, czas na jego ‚rozgoszczenie’ się w ofertach operatorów. Pierwszym z nich (i na razie jedynym potwierdzonym) będzie Polski oddział Orange. Recenzowany przez nas niedawno model BlackBerry 9800 Torch [czytaj], mogący zaoferować nam duży ekran dotykowy, dobrej jakości aparat i kamerę, pełną klawiaturę QWERTY i najnowszy system operacyjny BlackBerry w wersji szóstej powinien trafić do sprzedaży jeszcze w listopadzie. Brak informacji na temat dostępności i cen.

Jeśli komuś nie odpowiadają slidery, może zaryzykować i poczekać do końca tego roku, na bardzo prawdopodobną premierę najnowszej odsłony serii Bold – 9780, którą również mieliśmy przyjemność testować w ostatnim czasie [czytaj].

PlayBook walczy z iPadem i… trafia w niepowołane ręce

Pierwszy tablet BlackBerry mieliśmy okazję oglądać w tym tygodniu aż trzykrotnie – po raz pierwszy zaprezentował go serwis Engadget, który miał możliwość krótkiej zabawy z jednym z najgorętszych produktów tego/przyszłego roku, następnie RIM sam zarejestrował porównanie wydajności swojej autorskiej przeglądarki z przeglądarką iPada, a na końcu redaktorzy Mobility Insider przyznali się światu, że w jakiś sposób udało im się zdobyć prototypowy egzemplarz. Niestety jak na razie nie opublikowali oni wrażeń z dalszych testów urządzenia – być może zapukali do nich smutni panowie i o MI już nigdy nie usłyszymy…

Niezależnie od tego, czy z oficjalnych czy nieoficjalnych źródeł – czekamy na dalsze informacje na temat PlayBooka, a już niedługo przekonamy się, na ile użyteczny jest 7-calowy ekran i na ile mobilne jest urządzenie w niego wyposażone!

Najpopularniejsze wpisy tygodnia:

Miłego czytania i utrwalania wiadomości! 🙂