BlackBerry w Play – ok, ale… jakie?

Avatar
Piotr Barycki
09.12.2010

Dostępność BlackBerry w Play jeszcze w tym roku nie jest już dla nikogo żadną tajemnicą, podobnie jak ogólne warunki świadczenia usługi BIS. Wiadomo jednak, że aby ją uruchomić, należy posiadać odpowiedni terminal i w związku z tym interesująca może być informacja, które z nich zdecydował się wprowadzić do oferty czwarty największy operator w Polsce!

Według potwierdzonych przez nas informacji, na 100% pierwszym (i dostępnym bez większych problemów) modelem będzie przygotowany na BlackBerry 6, następca 8520 Curve – 9300 Curve 3G. Urządzenie wyposażone jest w wydajny procesor o taktowaniu równym 624Mhz, ekran o przekątnej 2,44cala, pełną klawiaturę QWERTY i TrackPad, a także aparat fotograficzny, WiFi, GPS i wejście na karty pamięci o pojemności do 32GB.

Drugim „pewniakiem” jest najbardziej prestiżowy obecnie Bold 9780 – ekran o wysokiej rozdzielczości, aparat 5MPX, procesor 624Mhz, 512MB RAM, BlackBerry6 z nową przeglądarką na starcie, pojemna bateria i doskonała jakość rozmów z pewnością zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niestety najnowszy Bold może nie pojawić się jeszcze w tym roku i musimy liczyć się z możliwością, że zobaczymy go na salonowych półkach i w cennikach dopiero w styczniu przyszłego roku.

Nie znamy jeszcze cen, które mogą być w dużej mierze zależne od tego, czy Play zdecyduje się na zakup terminali bezpośrednio od RIM, czy też od europejskich pośredników. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że niezależnie od tej decyzji, można będzie liczyć na atrakcyjne ceny urządzeń w… dedykowanych taryfach.

Co po Curve 3G i Boldzie 9780 i czy poza nimi w najbliższym czasie pojawią się w Play’u inne terminale BlackBerry? Przekonamy się już naprawdę niedługo! Bądźcie czujni!