BlackBerry w Play – ok, ale… jakie?

Piotr Barycki
09.12.2010

Dostępność BlackBerry w Play jeszcze w tym roku nie jest już dla nikogo żadną tajemnicą, podobnie jak ogólne warunki świadczenia usługi BIS. Wiadomo jednak, że aby ją uruchomić, należy posiadać odpowiedni terminal i w związku z tym interesująca może być informacja, które z nich zdecydował się wprowadzić do oferty czwarty największy operator w Polsce!

Według potwierdzonych przez nas informacji, na 100% pierwszym (i dostępnym bez większych problemów) modelem będzie przygotowany na BlackBerry 6, następca 8520 Curve – 9300 Curve 3G. Urządzenie wyposażone jest w wydajny procesor o taktowaniu równym 624Mhz, ekran o przekątnej 2,44cala, pełną klawiaturę QWERTY i TrackPad, a także aparat fotograficzny, WiFi, GPS i wejście na karty pamięci o pojemności do 32GB.

Drugim „pewniakiem” jest najbardziej prestiżowy obecnie Bold 9780 – ekran o wysokiej rozdzielczości, aparat 5MPX, procesor 624Mhz, 512MB RAM, BlackBerry6 z nową przeglądarką na starcie, pojemna bateria i doskonała jakość rozmów z pewnością zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niestety najnowszy Bold może nie pojawić się jeszcze w tym roku i musimy liczyć się z możliwością, że zobaczymy go na salonowych półkach i w cennikach dopiero w styczniu przyszłego roku.

Nie znamy jeszcze cen, które mogą być w dużej mierze zależne od tego, czy Play zdecyduje się na zakup terminali bezpośrednio od RIM, czy też od europejskich pośredników. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że niezależnie od tej decyzji, można będzie liczyć na atrakcyjne ceny urządzeń w… dedykowanych taryfach.

Co po Curve 3G i Boldzie 9780 i czy poza nimi w najbliższym czasie pojawią się w Play’u inne terminale BlackBerry? Przekonamy się już naprawdę niedługo! Bądźcie czujni!

 • wlochaty

  No to Rbuzz się będzie cieszył jak małe dziecko ;p

 • lux

  a 9105 🙁

 • Kruszynka

  A co z Torchem?? Jak moze byc 9780 a nie byc Torcha ;(??

  • morgrabia

   Może, a czemu ma być?
   Nadal nie rozumiecie, że operator zarabia na usługach a nie telefonach!!!BB to nie jest priorytet u żadnego z operatorów.
   Najpierw było wielkie larum kiedy będzie, teraz jak już wiadomo że będzie to jest HALO o to, że nie będzie pełnego portfolio produktowego RIM.
   Ludzie, trochę ochłońcie!!!

 • shirk

  Czekam i napiszcie czy już wiadomo dla kogo (wszyscy czy tylko biznes)

  • fism

   Przeciez już dawno napisalismy, że wszystkie abonamenty.Wyslano z BlackBerry®

 • Jak by nie patrzeć Torch to jeden z najnowszych produktów, który będzie m.in. w Orange. poza tym o ile dobrze pamiętam Play reklamował się, że ma wszystkie telefony, więc jak już wchodzi w BB to przynajmniej najnowsze modele mogłyby być. Zresztą poczekamy zobaczymy 🙂

 • gość

  czemu 9780 dopiero w styczniu??

 • ŁukaszB

  Droga Redakcji, czy znacie datę wprowadzenia BB w Play, umowa kończy mi się 14 grudnia i do tego dnia musiałbym przedłużyć abonament. Napisaliście, że będą specjalne taryfy, więc mam pytanie czy wiecie może czy będzie możliwość zmiany taryfy na nową dedykowaną?

  • Hehe 🙂 nie musisz przedłużać do tego dnia. Jeżeli tego nie zrobisz to umowa przechodzi na czas nieokreślony a wtedy nie ma problemu z podpisaniem jej np. 15 czy 16. Proponuję poczekać ten jeden czy dwa dni.

   • Bartosz

    a może w PLAY jest inaczej :] u innych operatorów tak jest ale to nie znaczy,że w PLAY. Pomijając ,że operator PLAY jakoś mi nie pasuje do usług BB to trzeba poczekać jak wprowadzi usługi BB do pre-paidów :]

    • wlochaty

     Raczej jest to mało prawdopodobne. Mało kto jest w stanie wydać dużą kasę w pre-paidzie na BIS, więc inwestycja w taki system byłaby nieopłacalna, jeśli miałoby to aktywować ok. 50 – 100 użytkowników (tak sądzę). Aczkolwiek nadzieja zawsze mogę się mylić (i z miłą chęcią chciałbym się mylić).

     • fism

      Nie zdziw się ;-)Wyslano z BlackBerry®

   • Łukasz

    Normalnie tak, tyle, że złożyłem wypowiedzenie umowy i zastanawiam się czy się z tego wycofać czy nie.

 • Pingback: BlackBerry w sieci Play jeszcze w tym roku « Kamil Gruba blog®()

 • Adam

  Niestety muszę zmartwić wszystkich BB w Play dopiero w styczniu dziś się dowiedziałem od przedstawiciele 🙁

 • kant

  lepiej, zeby dopracowali oferte, niz wypuscili gniota. tak czy inaczej, materialy informacyjne sa juz kolportowane po punktach