BlackBerry wciąż rządzi w świecie biznesu

Avatar
Piotr Barycki
11.01.2011

Stereotyp o BlackBerry, jako terminalu stworzonym przede wszystkim dla wielkiego biznesu, wydaje się potwierdzać w kolejnych badaniach. Analiza przeprowadzona przez TNS-US wskazuje, że w korporacjach zatrudniających ponad 1000 pracowników, produkty Research In Motion nadal nie mają większej konkurencji.

W BlackBerry wyposażonych w USA jest bowiem aż 81% firm zatrudniających ponad 1000 pracowników i aż 69% mniejszych przedsiębiorstw. Po piętach jednak depcze mu telefon przygotowany przez Apple – iPhone, który w ostatnim czasie niemal dwukrotnie zwiększył swoją popularność w drugim z badanych sektorów (mniejsze firmy), osiągając wynik 35% i zachowując jednocześnie tendencję wzrostową. Autorski system Google – Android, nie może do tej pory wywalczyć sobie znaczącego udziału.

Tom Buehrer z TNS, jako jeden z głównych powodów nieprzerwanej dominacji kanadyjskich smartphone’ów podaje… niechęć większych korporacji do wprowadzania znaczących zmian w funkcjonujących już systemach IT. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie BlackBerry Enterprise Server i jego odmiany zapewniają jeden z najwyższych obecnie poziomów bezpieczeństwa, oraz zaawansowane możliwości m.in. zdalnego nakładania ograniczeń administracyjnych (IT Policy), usuwania danych i zarządzania urządzeniem.

via: electronista, berryreview