Android na BlackBerry – żart czy nieoficjalne potwierdzenie?

Avatar
Piotr Barycki
27.02.2011

Jakkolwiek sceptycznie nie podejść do informacji z powyższego nagrania, idealnie wpasowują się one w popularny ostatnio zalew plotek, sugerujących, że najnowszy system BlackBerry, przygotowany przy współpracy z QNX, będzie w stanie obsłużyć również aplikacje z Androida. Pracownik RIM (najprawdopodobniej) prezentujący PlayBook’a redaktorowi jednego z magazynów internetowych, wspomina właśnie o zgodności i możliwości uruchomienia na nim programów z systemu Google’a (0:14).

Pierwsze przecieki na ten temat pojawiły się pod koniec stycznia tego roku, kiedy serwis BGR, powołując się na kilka niezależnych źródeł, podał do wiadomości, że m.in. ze względu na maszynę wirtualną, którą planuje wykorzystać RIM, cała operacja powinna być możliwa. Plotki te potwierdziły w późniejszym czasie również media takie jak Bloomberg, a zaledwie kilka dni temu grupa programistów ogłosiła rozpoznanie w swoim systemie raportów aplikacji dedykowanych Androidowi, meldujących się z urządzeń produkcji Research In Motion.

Czy cała historia jest prawdopodobna? Wydaje nam się, że niespecjalnie, jednak (jak zwykle) o wszystkim najprawdopodobniej przekonamy się już niedługo…

via: crackberry