Aplikacje z Androida nie tylko dla PlayBook'a?

Avatar
Piotr Barycki
24.02.2011

Do tej pory mogliśmy przeczytać co najmniej kilka doniesień (z różnych źródeł) o prawdopodobnej możliwości uruchomienia aplikacji przeznaczonych dla Androida w systemie BlackBerry Tablet OS. Pewne informacje wskazują jednak na to, że możliwe to będzie również na mniejszych „Jeżynkach”.

Według autorów aplikacji ShopSavvy, ich program, który do tej pory nie doczekał się wersji na BlackBerry, a jedynie Androida czy iOS, w ostatnich miesiącach ‚meldował się’ z pokładu urządzeń takich jak BlackBerry 8300, 8520 czy 8600 (prototyp 9300). Dodatkowego smaku dodaje przybliżona lokalizacja ‚namierzonego’ sygnału, który oczywiście z Waterloo (siedziba RIM).

Wszystko wyglądało mniej więcej w ten sposób:

  • BlackBerry 8300 ran ShopSavvy on January 31, 2011
  • BlackBerry 8600 ran ShopSavvy on January 17 and 24, 2011
  • BlackBerry 8520 ran ShopSavvy on February 7, 2011

Oczywiście, w teorii jest to powód do ogromnej radości i operacja przeportowania aplikacji z Androida na BlackBerry OS nie jest niemożliwa, jednak należy mieć na uwadze, że w urządzeniach z Androidem niezwykle łatwo jest modyfikować informacje obejmujące nazwę urządzenia i wersję systemu operacyjnego, które odbiera serwer. Być może jest to jedynie żart jednego z użytkowników Android OS, jednak kto wie?

via: ShopSavvy