Co wspólnego ma PlayBook i Chevrolet Corvette?

Avatar
Piotr Barycki
22.02.2011

Oczywiście osoby choć nieco lepiej zorientowane odpowiedzą od razu i bezbłędnie – QNX! Podczas gdy TAT stara się zachwycić nas interfejsami przyszłości, QNX prezentuje nam niemal równie futurystyczne samochody.

Integracja przedstawiona przez QNX obejmuje praktycznie wszystkie funkcje tabletu RIM – od pobierania danych pogodowych, trasy ustalonej przez nawigację, przez zdalne odtwarzanie muzyki, aż po korzystanie z aplikacji PlayBook’a. Wszystko to odbywa się błyskawicznie, bezprzewodowo (choć zapewne zostanie przewidziana specjalna stacja dokująca). Tabletem możemy nawet regulować temperaturę w samochodzie czy ustawienie foteli!

Największą przewagą PlayBook’a i przyszłych terminali BlackBerry w kwestii integracji z tak przygotowanymi zestawami samochodowymi będzie bez wątpienia wyposażenie ich w system, pochodzący od tego samego producenta. Biorąc pod uwagę fakt, że QNX jest obecny niemal na każdym naszym kroku, PlayBook może stać się nie tylko najlepszym ‚przyjacielem’ naszego BlackBerry, ale również rzeczy do tej pory teoretycznie z nim nie powiązanych, takich jak np. samochód.

via: onqpl