[FAQ] Dlaczego powiadomienia o aktualizacji aplikacji z AppWorld docierają tak późno?

Avatar
Piotr Barycki
24.02.2011

Każdy, kto obcuje z BlackBerry dłużej niż kilka tygodni i korzysta z oficjalnego sklepu AppWorld, najprawdopodobniej spotkał się z sytuacją, kiedy jego znajomi otrzymali już informację o aktualizacji programu, podczas gdy w jego przypadku AppWorld nie informował o niczym, wyświetlając dalszym ciągu tą samą, starą wersję. Dlaczego tak się dzieje i ile trzeba czekać na odpowiednią aktualizację?

Do odpowiedzi na to pytanie dotarł Ronen z BerryReview, a znajduje się ona w jednym z dokumentów oficjalnie udostępnianych przez RIM. Według niego, od momentu dodania przez autora aplikacji do AW, może minąć aż 24h, zanim program będzie w ogóle widoczny w katalogu. Nie byłoby to jeszcze takie straszne, gdyby nie to, że zawartość katalogu na naszym urządzeniu jest odświeżana co… 7 dni! W najgorszym więc przypadku, od dodania programu przez producenta, do wyświetlenia aktualizacji, może minąć aż 8 dni. Sporo, zwłaszcza w przypadku np. istotnych aktualizacji, poprawiających znaczące błędy.

Z problemem można sobie radzić niestety tylko w jeden sposób – co jakiś czas wpisywać na ekranie głównym AppWorld litery R S T, trzymając jednocześnie wciśnięty ALT.